yeni-hafta,-yeni-rekor:-binance-coin-neden-artti?-bnb-yukselisi-devam-edecek-mi?

Yeni Hafta, Yeni Rekor: Binance Coin Neden Arttı? BNB Yükselişi Devam Edecek Mi?

Kripto para birimlerinin rallisi devam ederken Bitcoin’in (BTC) 60.000 dolar ve Ethereum’un (ETH) 2.100 dolar üzerinde seyrediyor olması tüm altcoin’lerde yükseliş hareketlerini tetikliyor. Piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi arasında ise Binance Coin’in (BNB) haftaya en iyi başlangıcı yapan kripto olduğu görülüyor.

Binance Coin’de Yeni Rekor

Son 3 aydır kripto para birimleri sürekli rekorlar kırıyor ve hatta bazı coin’ler arka arkaya yeni rekorlara imza atıyor. Aslında Binance Coin de onlardan biri. Ocak ayında 35 dolar bandında işlem gören BNB, başlattığı artış hareketi ile hem fiyatını hem piyasa değerini arttırdı.

Yakaladığı yükseliş ile birlikte son haftalarda piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para konumunda yer alan ve bu konumunu koruyan BNB, yazının kaleme alındığı an itibari ile de 558 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance Coin Neden Artıyor?

BNB, dünyadan en güvenilir borsalar arasında yer alan Binance’in kripto para birimi ve fiyatında yaşanan istikrarlı artış BNB fiyatını etkiliyor. Bununla birlikte BNB ile ilgili yapılan açıklamaların da kripto para biriminin fiyatını etkilediği görülüyor.

Örneğin Binance Coin’in son artışı, borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile hemen hemen aynı saatlerde başladı. CZ, Binance coin ile ilgili yaptığı bir açıklamada BNB yakımından bahsetti ve “Kripto  paraları yaktığınızda, sonsuza kadar tedavülden kaldırılırlar. Bu da kalan kripto paraların değerini artırır. Birkaç gün içinde BNB yakımı var!” sözlerini kullandı. CEO, açıklamalarının bir finansal tavsiye olmadığını da eklemeyi unutmadı.

Fiyat Artışı Devam Edecek Mi?

CZ’nin BNB yakımı ile arzın azalacağını ve dolayısıyla BNB’nin fiyatının artacağını ifade etmesi, piyasada bir alım baskısını arttırmış olabilir. Buna ek olarak analistlere göre, gerçekten BNB yakılması arzın azalması anlamına geleceği için talep aynı kalsa bile BNB fiyatında önümüzdeki günlerde artışlar devam edebilir.