xrp-sonrasi-yukselis-sirasi-xlm’in:-xlm-fiyati-icin-kritik-seviyeler

XRP Sonrası Yükseliş Sırası XLM’in: XLM Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 60.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ancak burada tutunamadı. 61.500 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekoruna çok yaklaşan BTC, bunun devamında ise yeniden 58.000 dolara geriledi. Bu gerileme ve konsolidasyon ise en çok XRP ile XLM’e yaradı.

BTC Fiyatı 58.000 Dolara Çekildi

Bitcoin fiyatının 57.000 dolar desteğini kaybetmesi altcoinleri de sarsabilir. Buna karşın fiyatın 58.000 dolar ve üzerinde tutunarak piyasa hakimiyetini bu seviyede tutması, altcoinlerin yükselişine katkı sağlayacaktır.

XRP fiyatı 7 günlük süre içerisinde 0 yükseliş elde etti. XRP fiyatının bu sansasyonel yükselişi bir anda toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü sıraya yükselmesini sağladı. XRP fiyatının 1,40 dolar seviyesine kadar çıkmasından sonra ise sıra “ikiz proje” olarak görülen XLM’e gelmiş olabilir.

XRP/USD’nin Yükselişi Durdu

XRP/USD paritesine bakıldığında özellikle 1,48 dolar seviyesinden sonra gerileme yaşandığı görülmekte. Son 24 saat içerisinde yükselen XRP, belki de sınır seviyeye ulaşmış olabilir. XRP fiyatının yükselişi sekteye uğramışken XLM fiyatının hala devam ediyor olması da ilginin farklı yerlere kaydığına işaret ediyor.

XLM, son 24 saat içerisinde %, son 7 günde ise X yükseliş elde ederek uzun süredir kıramadığı dirençlerin ikisini de kırdı. Bu yükseliş ile beraber XLM’in toplam piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi sıralamasına kadar geldiği de görülüyor. XLM/USD bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla de 0,64 dolardan işlem görmekte.

XLM Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

XLM fiyatı için kritik direncin 0,72 dolar olduğu görülüyor. XLM/USD paritesi 0,72 dolar direncini kırabilirse önümüzdeki günlerde 0,85 dolar seviyesini test edebilir. Bu seviyenin kırılması tüm zamanların rekorunun gelmesi ile kalmayıp aynı zamanda parabolik bir yükseliş için de zemin hazırlayacaktır.

XLM fiyatını için takip edilecek en önemli noktalardan birisi ise 0,5 dolar desteği. Hem psikolojik destek hem de Fibo geri çekilme noktalarına göre teknik destek olan bu seviyenin altına inilmesi 0,32 doların görülmesine yol açabilir. XLM’in bütün piyasa düşerken ve XRP fiyatı da sekteye uğramışken yükselişini sürdürmesi ise önümüzdeki günlerde XRP’nin hareketine benzer bir hareket gerçekleştirebileceğine işaret ediyor.

Stellar ağı ile ilgili önemli bir duyuru yapılması veya XRP’ye benzer haberlerin gelmesi de fiyatı olumlu etkileyecektir.