xrp-icin-bir-mujde-daha:-defi-sektorune-resmen-adim-atti

XRP İçin Bir Müjde Daha: DeFi Sektörüne Resmen Adım Attı

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, son dönemde elde ettiği yükseliş ile kesinlikle herkesin ilgisini üzerine çekti. XRP fiyatının yükselişinin temel sebebi Ripple davasında yaşananlar olsa da dış etmenler de bu ralliye yakıt olmaya devam ediyor.

XRP Fiyatı 1,46 Dolar İle Yılın Rekoruna Ulaştı

XRP fiyatı 7 günde 3 yükseliş elde ederek 1,46 dolar seviyesine kadar çıktı ve 3 yıldan beri görülmeyen bir noktaya ulaştı. XRP fiyatının elde ettiği bu yükseliş kesinlikle yatırımcılarının olduğu kadar XRP düşmanlarını da şaşırttı.

XRP’nin yükselişi devam ederken birkaç kripto para borsası yeniden XRP’yi listeledi ve bu durum da kamuoyunda büyük bir şaşkınlığa yol açtı. Buna rağmen davadan olumlu haberlerin gelmeye devam etmesi, XRP ile ilgili geliştirmelere imza atan şirketlerin sayısını arttırdı. Şimdi ise XRP’yi DeFi dünyasına okacak önemli bir gelişme paylaşıldı.

XRP’nin Yükselişinde Bu Duyurunun Payı Var

Wanchain CEO’su ve kurucu ortağı Jack Lu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada XRP’nin artık Wanchain ağına katıldığını vurguladı. Wanchain’in merkezsiz blockchain ağları, birçok kripto para biriminin DeFi dünyasına giriş yapabilmesini ve burada kullanılabilmesini sağlıyor. XRP de bunlardan birisi olmaya hak kazandı ve fiyatın son 24 saat içerisindeki yükselişinin temel sebebi bu olabilir.

Jack Lu konu hakkında yayınladığı videoda artık XRP yatırımcılarının staking, yield farming veya bunun gibi DeFi hizmetlerinden faydalanabileceğini vurguladı. Bütün XRP yatırımcılarına seslenen Jack Lu, uzun süredir elinde XRP tutanlara aslında pasif getiri imkanı sunmuş gibi gözüküyor.