xrp-etp’si-avrupa’nin-en-buyuk-ucuncu-borsasinda-listeleniyor-–-mahsup.net

XRP ETP’si Avrupa’nın En Büyük Üçüncü Borsasında Listeleniyor – Mahsup.net

CoinShares, varlığın performansını takiben borsada işlem gören bir ürünü (ETP) piyasaya sürdüğünü duyurdu ve XRP, ’lik bir artışla 3 yılın en yüksek seviyesi olan neredeyse 2 dolara yükseldi.

Avrupa’nın en büyük kripto yatırım şirketi CoinShares; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için ETP piyasaya sürmüştü. Şirket, borsada işlem gören bir XRP ürününü de piyasaya sürerek portföyünü genişletmeye devam etti. Önceki benzer girişimlerinde de olduğu gibi XRP ETP’si; düzenlenmiş SIX Swiss Exchange’de listelenecek ve fiziksel token’larla desteklenecek.

CoinShares, XRP ETP’sini çıkardı

ABD’de, ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisine karşı devam eden yasal davaya rağmen Ripple’ın yerel token’ı diğer bölgelerde benimsenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen dijital varlık devi CoinShares, dün, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para biriminin performansını takiben; borsada işlem gören bir ürün piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

Yeni ürün, düzenlenmiş SIX Swiss Exchange’de XRPL kısaltması altında listelenecek. Şirket, XRPL’i geliştirmek için CoinShares Physical isimli, kurumsal düzeydeki kendi ETP platformunu kullandı.

XRP ETP, fiziksel olarak desteklenecek. Lansman sırasında her bir birim 40.0 token’ı temsil edecek. Yıllık bazda %1.5’lik bir temel ücrete tabi olacak ve temel para birimi ABD doları olacak.

CoinShares’in ürün bölümünün başkanı Townsend Lansing bu özel ürünün piyasaya sürülmesi sürecinin müşterilerden gelen artan benimsemeyle gerçekleştiğini söyledi:

“Dijital varlık ekosistemi çok geniş ve son derece hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 2021’de ürünlerimizi çeşitlendirmeye devam ederken, Avrupa müşteri tabanımızın arasındaki en popüler varlıklara ve ağlara yatırım sağlamaya odaklandık.”

XRPL, CoinShares tarafından piyasaya sürülen ürünlerin sekizincisi. Bu yıl piyasaya sürülen ürünlerin ise dördüncüsü. Bu yıl Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’leri piyasaya sürülmüştü.

XRP’nin fiyatı uçtu

Söz konusu ürünün ardındaki coin olan XRP, son zamanların en iyi performans gösteren coin’leri arasında yer alıyor. SEC davasından gelen olumlu haberler XRP’yi 1 doların üzerine çıkarmıştı ve varlık o zamandan beri neredeyse hiç düşüş yaşamadı.

Yalnızca son 24 saatte XRP, dünün düşük seviyesi olan 1.65 dolardan son 3 yılın en yüksek seviyesi olan 1.97 dolara yükseldi. O zamandan beri biraz geri çekilmesine rağmen piyasa değeri açısından bir miktarı geri kazandı. Şu anda bu metriğe göre en büyük dördüncü kripto para birimi.

Ancak XRP, bir önceki boğa dönemi olan 2017/2018’deki rekor seviyesini hala kıramayan nadir birkaç varlıktan biri.

XRP ETP’si Avrupa’nın En Büyük Üçüncü Borsasında Listeleniyor – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.