xrp,-ada-coin-ve-dogecoin-(doge)-yorumlari-ile-teknik-analizi

XRP, ADA coin ve Dogecoin (DOGE) Yorumları ile Teknik Analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta boyunca oldukça çalkantılı hareketler sergiledi ve bütün kripto para piyasasını da böylece etkisi altına aldı. Bitcoin’in 35.000 dolara kadar olan yükselişi de anında direnç noktasında satış baskısı ile karşılandı ve fiyat yeniden düşüşe geçti. Peki altcoinler bu senaryo karşısında nasıl hareket etti?

XRP/USDT Teknik Analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto para birimi XRP, son 24 saat içerisinde %8 değer kaybetti. XRP’nin toplam piyasa değeri 30 milyar doların altına çekilirken birim fiyatı da 0,62 dolar desteğine dayandı. XRP fiyatı için 0,50 dolar önemli bir destek olsada 0,62 doların kaybedilmesi de bu desteğin üzerine binen yükü arttırıp aşılmasına katkı sağlayacaktır.

Şu an için XRP fiyatının 0,50 dolar desteği ile 0,75 dolar direnci arasında sıkışıp kaldığı görülmekte. Ayıların baskıyı arttırması ise kısa vadede 0,50 dolara çekilme yaşanmasına yol açabilir. XRP/USDT paritesi şu an alçalan kanal formasyonunda ve fiyat 0,40 dolara kadar inme riskine sahip.

ADA/USDT Teknik Analizi

Cardano, 1 dolar desteğinden ciddi bir sıçrama elde etse de şu an yeniden aynı destek noktasına çekilmeye başladı. 20 günlük EMA (1,42 dolar) seviyesinde tam olarak duvara toslayan ADA, 1 doları kaybederse sıradaki seviye 0,68 dolar olacaktır. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,29 dolar seviyesinden işlem gören ADA’nın 7 günde  değer kaybetmesi de dikkat çekti.

ADA fiyatı için özellikle 1,42 dolara denk gelen EMA kritik bir direnç ortaya koymakta.Bunun üzerinde ise 1,61 dolar seviyesi bir hayli kritik. ADA’nın 1,27 dolar desteğini kaybetmesi durumunda ise 1 dolara kadar gerilemesi oldukça muhtemel.

DOGE Teknik Analizi

Elon Musk’ın “halkın kripto parası” olarak tanımladığı DOGE son dönemde halk tarafından bir hayli sert eleştiriliyor. DOGE, 22 Haziran tarihinde 0,15 dolar desteğine kadar çekildi ve 20 günlük EMA noktasına ulaştı. 0,28 dolar seviyesinde tutunmaya çalışan ancak dirençten dönen DOGE, an itibarıyla ise 0,24 dolardan işlem görmekte.

DOGE son 24 saat içerisinde %3,6’lık düşüş ile nispeten daha dayanıklı olduğunu gösterse de gerçek bir kırılım için 0,24 doların kırılması gerekiyor. DOGE bunu başaramazsa sıradaki destek 0,15 dolar olacaktır.