wazirx-coin-nasil-alinir?

WazirX Coin Nasıl Alınır?

2018’de piyasaya sürülen WazirX, ortalama uygulama puanı 4.6 olan 400.000’den fazla kullanıcıyla Hindistan’ın en hızlı büyüyen kripto para birimi borsası olduğunu iddia ediyor. WazirX, Binance ekosisteminin bir parçasıdır.

WazirX (WRX) Nedir?

WazirX ve Binance, 50 Milyon dolarlık “Hindistan İçin Blok Zinciri” fonu başlattı. Borsa, küresel kullanıcılar için kullanılabilir ve temel özellikler şunları içerir:

 • Anında geleneksle para yatırma ve çekme seçenekleri
 • Akıllı Token Fonu, kripto yatırımcılarının uzman yatırımcılar bulmalarına yardımcı olmak ve kripto para birimi portföylerini yönetmelerine izin vermek için kullanılabilir.
 • Kullanıcılar dünyanın yüksek likiditeye sahip ilk otomatik eşlemeli P2P motorundan faydalanabilir.
 • 80’de fazla token listlemesi bulunur.
 • Binance seçeneği ile giriş yapılabilir.

WRX, WazirX’in yardımcı program token’ıdır. WRX token’ı, Binance blok zincirine dayanır. Toplam arzı 1 Milyar’dır. Token sahipleri, işlem borsasında işlem ücreti indirimleri, WRX işlem madenciliği, token airdrop, marj ücreti ve daha fazlası gibi çeşitli avantajlarla ödüllendiriyor. WRX, küresel ürünleri Hindistan dışında oluşturma ve ölçeklendirme konusunda 10 yılı aşkın deneyime sahip Hintli girişimciler tarafından desteklenmektedir. WazirX, Kasım 2019’da Binance tarafından da satın alındı ve WazirX’in amacı, kriptoyu Hindistan’daki herkes için erişilebilir kılmaktır.

WazirX kullanıcılarına şu avantajları sunuyor:

 • Yüksek güvenlik: WazirX Hindistan’ın en güvenli borsası olmayı hedefliyor.Hindistan için oldukça güvenli bir  işlem platformu sağlamak için düzenli güvenlik denetimlerine yatırım yapıyorlar.
 • Hızlı KYC: Birinci sınıf kimlik doğrulama sistemleri, doğru KYC protokolünü sağlarken KYC’yi kayıttan sonraki birkaç saat içinde işler. Doğrulama sürelerini keskin bir şekilde azaltmak için geliştirmeler yapılıyor.
 • Lightning Network: WazirX Milyonlarca işlemi gerçekleştirebilir. Sistem altyapısı, artan talebi karşılamak için birkaç saniye içinde ölçeklenebilir.
 • Platformlar arası iletişim: WazirX, Web, Android ve iOS mobil, Windows ve Mac uygulamalarında tüm platformlarda sorunsuz ve güçlü bir işlem deneyimi sunar.
 • Basit ve verimli tasarım: WazirX platformunda işlem yapmak, oldukça kolay. Milyonlarca kişinin kullandığı teknolojiyi geliştirdiler ve bu deneyim, bu güçlü işlemler oluşturulmasına yardımcı oldu.
 • Blockchain teknolojisi: WazirX ekibinin çok güçlü olduğunu ifade ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre WazirX coin, 1,024,510,648 dolar ile piyasa hacmi bakımından 95. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 4,31 dolardan işlem gören WazirX Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 770,320,614 USD olduğu görülüyor. Ayrıca WazirX Coin, 13 Mart 2020’de 0,555 dolar ile dip seviyeyi görürken 5 Nisan 2021’de de 5,94 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 237,516,596 WRX bulunuyor ve TRU Coin toplam arzının 989,300,001 WRX olacağı ifade ediliyor.

WRX Coin Nereden Alınır?

WRX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

WRX Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından WRX Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD, Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) WRX işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.