vai-nedir?

Vai Nedir?

Vai, Binance Akıllı Zinciri üzerinde çalışan Venüs Protokolü üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir stablecoin’dir

Vai (VAI) Nedir?

2019’da başlatılan Venüs Protokolü, XVS token’ı tarafından yönetilir. İkincisi, projenin kurucularına veya ekibine hiçbir ön tahsis olmaksızın adil bir başlangıç ​​kripto para birimi olarak tasarlanmıştır. Protokole likidite sağlayarak Binance Launchpool üzerinden kazanılabilir.

Venüs Protokolü tarafından desteklenen Vai, Binance Akıllı Zincirinde merkezi kontrol olmaksızın bir dizi stablecoin ve diğer kripto varlıkları tarafından desteklenen ilk merkezi olmayan stablecoin olduğunu iddia ediyor. Binance Smart Chain tarafından desteklenmek, Vai’nin kullanıcılarına yüksek hızlı, düşük ücretli bir para piyasası sunmasına olanak tanır.

Venus protokolü, likidite tedarikçileri, protokol ödünç alanlar ve stablecoin madencileri tarafından çıkarılabilen yerel tokeni XVS tarafından yönetilir.

Protokolün kendisi, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine kullanımı kolay bir kripto varlık ödünç verme ve ödünç alma çözümü sunuyor. Kullanıcıların daha yüksek hızda ve daha düşük işlem ücretlerinde doğrudan teminat karşılığında borç almalarını sağlar. Venus ayrıca kullanıcıların Venus akıllı sözleşmesine en az 0 teminat yatırarak talep üzerine VAI stablecoin’i basmasına olanak tanır.

Venüs Protokolü aracılığıyla likidite sağlayan kişiler, kredi kontrollerini geçmek zorunda değildir ve Venüs merkezi olmayan uygulaması (DApp) ile etkileşime girerek kredi alabilirler. Merkezi bir otorite tarafından yönetilmediğinden, Venus kullanıcıları keyfi kısıtlamalara tabi değildir ve her zaman yeterli teminat vererek istenilen likiditeyi sağlayabilirler.

Krediler daha sonra Venüs kullanıcılarının katkıda bulunduğu bir havuzdan sağlanır ve bu havuz da katkıları için yıllık yüzde getirisi (APY) alabilir. Venüs Protokolü ayrıca, doğru fiyatlandırma verileri sağlayan fiyat beslemesi kaynaklarından yararlanır.

VAI Coin Yorum

Venüs protokolü desteklediği için yatırımcıların Vai coin ile ilgilendikleri görülüyor. Analistlerin açıklamalarına göre protokol gelişimi devam ettikçe ve güç kazandıkça Vai coin’in geleceğinin da parlak olduğu ifade ediliyor. Buna ek olarak yine de analistler, yatırımcıların gerekli araştırmalar sonrasında yatırım seçeneklerini değerlendirmesi gerektiğini ifade ediyor.

Ek olarak CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Vai  Coin, 0,9033 dolardan işlem görüyor. 78,572,223 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 313. sırada yer alan Vai Coin’in BTC karşısında 0.00002566 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 1,623,341 dolar olan Vai Coin’in dolaşımdaki arzının 87,000,307 Vai Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam Vai  arzının da 87,000,307 olduğunu ifade edebiliriz.

Vai Coin Nasıl Alınır?

VAI Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

VAI Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından VAI Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve BUSD alarak VAI işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.