uzman-yatirimcidan-korkutan-dogecoin-(doge)-grafigi!

Uzman Yatırımcıdan Korkutan Dogecoin (DOGE) Grafiği!

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt, Dogecoin (DOGE) hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Brandt, Dogecoin yatırımcılarının inanmak istemeyeceği korkunç bir grafik paylaştı.

Başarılı Analistin Paylaştığı Dogecoin Grafiği

Peter Brandt, Dogecoin fiyatında düşüşü öngören bir grafiği Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. Oldukça yüksek popülaritesi bulunan ve Elon Musk, Mark Cuban gibi isimlerin desteklediği en ünlü meme kripto para, Brandt’a göre dip seviyelere yolculuğa çıkıyor. Popüler analist, Dogecoin için paylaştığı grafik görüntüsünü “çift başlı canavar” ifadesi ile tanımladı. Brandt’ın yayınladığı grafikte DOGE için oluşan bir Baş ve Omuz modeli gösteriliyor. Paylaşılan grafiker desenin iki başı var ve Baş&Omuz modeli fiyatın aşağı yöne gideceği sinyalini verir.

Fenomen analist, bu ayın başında benzer bir DOGE modeli ve öngörüsünü dile getirmişti. Bununla birlikte Brandt, Dogecoin’de görülecek düşüşün çok sert olmasını bekliyor. Ancak Brandt, modeller oluştuğunda bile bunların yalnızca öngörü olduğunun altını çizdi ve yatırımcıları bunları kesinlikle gerçekleşecek olaylar olarak almamaları konusunda uyardı.

Öte yandan kripto para alanındaki birçok başarılı analist, Dogecoin’in olası aşağı yönlü kırılmada dip seviyeleri göreceğini iddia ediyor.

Dogecoin Fiyatı ve Piyasa Genel Durumu

En ünlü meme kripto para, geçtiğimiz gün Tesla CEO’su Elon Musk’ın tekrar sahnelere dönmesiyle hareketlenmişti. Piyasa genel trendini takip eden Dogecoin, Elon Musk’ın tweet’leriyle yukarı sıçramış ve 0.19 dolar seviyesine dokunmuştu. Ancak bu fiyat hareketinin sürdürülememesinden dolayı yön tekrar aşağıya kaydı.

Dogecoin, son 24 saate içerisinde %5,61’lik düşüşle kızıl piyasada seyrini sürdürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in tekrar 30.000 dolarlık fiyat bandına gerilemesi tüm piyasayı aşağı yöneltti. Birçok altcoin rotasını aşağıya kırarken meme kripto paralar ve türevleri sert düşüşler gördü. Dogecoin, dün görülen hareketlenmenin ardından bugün daha stabil bir fiyat hareketi izliyor. DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.1739 dolardan alım satım işlemi görüyor.