turkiye’nin-otomobili-togg-kaynakli-ilanda,-ethereum-ve-iota-vurgusu!

Türkiye’nin Otomobili TOGG Kaynaklı İlanda, Ethereum ve IOTA Vurgusu!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) olarak da bilinen otomobil üreticisi, kısa süre önce yayınladığı iş ilanında blockchain teknolojisine yönelik bir adım attı. 25 Haziran 2018’de kurulan ve Türkiye’nin milli otomobilini üreteceği belirtilen TOGG, blockchain geliştiricisi arayışına çıktı.

TOGG, Blockchain Geliştiricisi Arıyor

TOGG tarafından yayınlanan iş ilanında şirketin özel olarak blockchain geliştiricisi aradığı belirtiliyor. Geliştiricinin blockchain teknolojisine hakim olması ve çeşitli programlama dillerini de bilmesi gerektiği vurgulanmakta. Buna ek olarak yeni araçlar ve teknolojileri kullanarak blockchain uygulamalarının güvenceye alınması ve optimizasyonunun yapılması da gereklilikler arasında yer alıyor.

Geliştirici için en az 3 yıllık blockchain geliştirici tecrübesi aranmakta. DLT, blockchain protokolleri ve kriptografi konusunda da tecrübeli olması beklenen kişinin en dikkat çeken özelliği ise Ethereum, IOTA, Corda ve Hyperledger Fabric bilgisi gibi gözüküyor.

IOTA ve Ethereum Dikkat Çekti

Özellikle IOTA, nesnelerin interneti konusunda attığı adımlar sayesinde kısa süre önce Jaguar ve BMW gibi araç devleri ile çeşitli ortaklıklar imzaladı. Buna ek olarak Ethereum ağının ev sahipliği yaptığı yüzlerce merkezsiz uygulama da TOGG için faydalı olabilir. Hyperledger Fabric’in ise özellikle kurumsal boyutta geliştirdiği blockchain yapıları, TOGG ekibinin bunu gereklilikler arasına eklemesine yol açmış gibi gözüküyor.

TOGG’un direkt olarak blockchain geliştiricisi araması ise kripto para ve blockchain teknolojisi alanlarının nasıl ilerlediğini gözler önüne seriyor.