truefi-coin-nasil-alinir?

TrueFi Coin Nasıl Alınır?

TrueFi, likidite sağlayıcıları için yüksek APR’ye sahip faizli havuzlar oluşturmak için bir protokoldür. TrueFi, TrustTokens (TRU) kullanan yardımcı program ve ödül mekanizmaları içerir ve katılımcıları kararlı, yüksek APR’leri sürdürdükleri için ödüllendirir.

TrueFi (TRU) Nedir?

TRU, TrueFi protokolünün yerel token’ıdırve şunlar için kullanılır: TrustToken sahipleri nihayetinde tahmin piyasasında kimin güvenilir bir borçlu olduğu konusunda söz hakkına sahiptir. TRU, sahibine üçüncü şahıslar için kredi derecelendirme yeteneği verir. TRU kredi notu ile tamamen teşviklerle işleyen izinsiz bir kredi sistemi oluşturulabilir. TRU sahipleri, yeni bir kredi sistemi oluşturmada kısmi mülkiyet hakkına sahiptir.

Öte yandan TrueFi, Aave veya Venus gibi bir DeFi borç verme platformudur ve stablecoin depozitolarından faiz kazanmanızı sağlar. Bununla birlikte TrueFi’nin borçluların teminatsız kredileri güvence altına almasını sağladığı için önemli bir fark yaratıyor. Buradaki fikir protokolün, yüksek değerli uzun vadeli kredileri güvence altına almak isteyen kredi alanlar olarak büyük endüstri oyuncularını ve kurumlarını çekeceği yönünde.

Bunlara ek olarak TrueFi platformunda TRU token’larının 3 kullanım durumu bulunuyor:

  • Stake etme: TRU token’ı aracılığıyla bir kredi talebi geldiğinde, stake edenler kredinin onayı üzerine “Evet” veya “Hayır” oyu verir. Ödüller kredinin başarılı bir şekilde geri ödenip ödenmemesine dayandığından, stake’ler dikkatli bir şekilde oy kullanmaya teşvik edilir.
  • Farming: Likiditeyi önyüklemek için TRU token’leri başlangıçta kredi verenlere, stake’lere ve Uniswap veya Balancer’daki likidite madenciliği programları aracılığıyla ödül olarak dağıtılır.
  • Yönetim: TRU adil bir şekilde dağıtıldıktan ve merkezden dağıtıldıktan sonra, TrueFi’nin gelecekteki gelişimi topluluk odaklı olacaktır.

TrustToken’in lansmanından itibaren pek çok adım attığı ifade ediliyor. Örneğin; protokol kodu, Slowmist tarafından tam bir güvenlik denetiminden geçti. Ayrıca TRU dağıtımı farming yoluyla 0 olduğu için adil lansman sağlandı. Dahası, takımın kendi fonlarıyla topladığı herhangi bir token ya yakılacak ya da topluluğa yeniden yatırılacak.

Bunlara ek olarak TRU token’ı, sabit bir arza sahip olduğu için enflasyonist bir ekonomik modeli izlemez. Yani potansiyel verim çiftçilerinin, sürekli aşağı yönlü satış baskısı konusunda endişelenmesi gerekmiyor.

CoinMarketCap verilerine göre TrueFi coin, 66,002,816 dolar ile piyasa hacmi bakımından 515. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,4694 dolardan işlem gören TrueFi Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 11,152,377 USD olduğu görülüyor. Ayrıca TrueFi Coin, 26 Kasım 2020’de 0,1083 dolar ile dip seviyeyi görürken 13 Şubat 2021’de de 0,6234 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 140,608,485 TRU bulunuyor ve TRU Coin toplam arzının 1.450.000.000 TRU olacağı ifade ediliyor.

TRU Coin Nereden Alınır?

TRU Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

TRU Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından TRU Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) TRU işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.