togg,-iota-ya-da-ethereum-bilen-gelistirici-ariyor

TOGG, IOTA ya da Ethereum bilen geliştirici arıyor

Türkiye’nin elektrikli yerli otomobili üzerinde çalışmalarına devam eden Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), bugün Kariyer.net üzerinde blok zinciri geliştiricisi aradığı bir ilan yayınladı.

İlk olarak Twitter kullanıcısı @TraderMikabot tarafından bildirilen söz konusu ilanda geliştirici için aranan nitelikler arasında IOTA, Hyperledger Fabric, Corda veya Ethereum bilgisi, IOTA ve/veya Hyperledger Fabric ile uygulama geliştirme deneyimi yer aldı.

İlan için başvuracak olan adayın blok zinciri geliştiricisi olarak en az 3 yıllık deneyimi olması isteniyor.

TOGG’un 2022 yılında üretimine başlanması hedefleniyor. Grup, 2030 yılına kadar fikri ve sinai mülkiyet hakları tamamen kendisine ait bir ortak e-platform üzerinde 5 farklı model üretmeyi amaçlıyor.

Otomobil sektörü, blok zinciri teknolojisiyle yakından ilgileniyor ve çalışmalar yapıyor. Örneğin IOTA’nın Jaguar Land Rover ile ortaklığı bulunuyor. IOTA ayrıca BMW, General Motors, Ford ve Renault ile beraber, otomotiv sektöründe blok zinciri teknolojisini uygulamaya odaklanan MOBI konsorsiyumunun üyesi.

The post TOGG, IOTA ya da Ethereum bilen geliştirici arıyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.