standard-chartered:-altin-fiyatlari-2-ve-3-ceyrekte-bu-duzeylerde-olacak!-–-mahsup.net

Standard Chartered: Altın Fiyatları 2. ve 3. Çeyrekte Bu Düzeylerde Olacak! – Mahsup.net

İkinci ve üçüncü çeyrekte değerli metal için yukarı yönlü bir potansiyel gören Standard Chartered’a göre, yüksek enflasyon beklentileri altın piyasası tarafından henüz tam olarak fiyatlandırılmadı. Ayrıca Standard Chartered, ikinci ve üçüncü çeyrek için altın fiyatları hedeflerini açıkladı.

Suki Cooper: Altın fiyatları, yüksek enflasyon risklerini tam olarak yansıtmıyor

Standard Chartered değerli metal analisti Suki Cooper, finansal piyasaların odaklarını daha yüksek enflasyon risklerine kaydırdığını ve altın’ın bu değişikliği henüz yansıtmadığını söyledi. Suki Cooper bir raporda, konuya yönelik şunları söyledi:

Altın fiyatları, ekonomiler yeniden açılırken yakın vadede yüksek enflasyon risklerini tam olarak yansıtmıyor. Ancak fiziksel talebin toparlanmasından destek alıyor. FED’in güvercin duruşu ve ABD mali teşvikinin ölçeği olumlu bir zemin oluştururken, altın fiyatları yüksek ve beklenmedik enflasyon dönemlerinde güçlü bir şekilde yükselme eğilimindedir.

Önümüzdeki aylarda enflasyonun hızlanması muhtemel olsa da altın’ın nasıl tepki vereceği hala belirsiz. Suki Cooper konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ı önemli ölçüde yükseltecek kadar yüksek olup olmayacağı ve altın’ın bir enflasyon korumasının ana yararlanıcısı olup olmayacağı belirsiz. Kripto para birimleri de potansiyel korumalar olarak ilgi çekiyor. Enflasyon beklentilerinin altın’a destek vermesini beklenirken, fiili enflasyon muhtemelen fiyatları yukarı çekecek kadar yüksek olmayacak.

Analistler: Altın’ın kısa vadeli direnci ONS başına 1.750 dolar seviyesinde bulunuyor

Analistlere göre, altın’ın kısa vadeli direnci ONS başına 1.750 dolar seviyesinde bulunuyor. Suki Cooper konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın ışık konumlandırması fiyatların daha da yükselmesi için yer gösteriyor. ETP çıkışları 2020’de net girişlerin üçte birine ulaştı ve taktiksel konumlandırma Mayıs 2019’un düşük seviyelerinde…. Ayrıca altın, yenilenen fiziksel talepten ek destek görüyor ve merkez bankaları Şubat ayında bir kez daha değerli metalin net alıcısı haline geliyor. Resmi sektör, Ocak ayında 25,4 ton net satışın ardından 8,6 ton (ton) net ilaveler ile net altın alıcılarına geri döndü… Macaristan altın rezervlerini üçe katlayarak 94,5 tona çıkardı. Ekim 2018’den bu yana rezervlerine ekleme yapmadıktan sonra (28,4 t), Şubat 2021 itibariyle 31,5t’den 63,5t ekledi. Merkez bankalarının bu yıl net alıcı olarak kalmasını bekliyoruz.

Standard Chartered, ikinci ve üçüncü çeyrek için altın hedeflerini açıkladı!

Suki Cooper açıklamalarının devamında altın’ın, ABD doları ve getirileri ile orantılı olarak hareket etmeye devam ettiğini vurguluyor. Suki Cooper konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu arada altın fiyatları, ABD doları ve getirileri ile orantılı olarak hareket etmeye devam ediyor.  Altın’ın USD ile üç aylık devam eden korelasyonu W’de güçlü kalıyor ve 5Y reel getirilerle 0’a yükseldi.

Standard Chartered, altın’ın ikinci çeyrekte ONS başına 1.775 dolardan işlem yapacağını ve ardından bu yılın üçüncü çeyreğinde ONS başına 1.820 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Standard Chartered: Altın Fiyatları 2. ve 3. Çeyrekte Bu Düzeylerde Olacak! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.