socios’tan-dev-adim!-socios,-dunyanin-en-unlu-futbol-liglerinden-biriyle-anlasti!

Socios’tan Dev Adım! Socios, Dünyanın En Ünlü Futbol Liglerinden Biriyle Anlaştı!

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), Socios.com ile tarihi bir anlaşmaya vardı. Tarafların anlaşmasına göre dünyanın en ünlü futbol liglerinden Primera Divison’nun adı değiştirilerek Socios markası dahil edilecek.

Socios’tan Dev Ortaklık

Birleşik Krallık dışında kurulan ilk futbol federasyonu unvanını taşıyan Arjantin Futbol Federasyonu köklü geçmişiyle tanınır. AFA ve Chiliz arasındaki Arjantin milli futbol takımının taraftar token’ı anlaşması yeni adımı tetikledi. Yeni anlaşmaya göre Arjantin futbol liginin yeni adı “Torneo Socios.com” olacak.

AFA Başkanı Claudio Tapia bu dev adım hakkında şunları kaydetti: “Bu yolculuğa Socios.com ile adım attığımız için çok mutluyuz. Bu çok önemli bir anlaşma çünkü Arjantin liginin adı ilk kez bir markayla değişecek. Socios.com’un Arjantin milli takımı ile bir süredir ortak çalışmaları bulunuyor. Bu yeni anlaşma ilişkilerimizi güçlendirecek ve her iki taraf üzerinde olumlu etkiler yaratavcaktır. Arjantin futbolu, seyircisini ve küresel görünürlüğünü artırarak büyümeye devam etmelidir. Bu büyümeyi sağlamak adına AFA ile aynı doğrultuda omuz omuza çalışmaya istekli küresel lider markalarla ortaklık kurmamız oldukça önemlidir.”

Bunun yanı sıra Liga Profesional de Futbol Başkanı Marcelo Tinelli önemli açıklamalarda bulundu: “Socios.com platformunun yaratıcıları ve yenilikçiliği ile dünya çapından tanınan Chiliz gibi bir şirketin desteğini almaktan mutlu ve gururluyum. Liga Profesional de Futbol çok güçlü bir isme sahip olacak. Bu şirketi uzun zamandır takip ediyorum ve Primera Division liginin prestijini güçlendireceğine inanıyorum. Global bir marka ve dünya çağında milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve hayran olunan futbolumuzu taraftarlara daha da yaklaştıracak.”

Öte yandan Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus anlaşmayı kendi tarafları açısında değerlendirdi: “Bugünkü duyuru, Socios.com’u dijital hayran etkileşimini artırarak küresel bir marka kurma hedefinin önemli bir kompozisyonudur. Yarın akşam ilk Torneo Socios.com lig sezonu başladığında büyük bir gurur olacak. Arjantin ve LATAM’da daha fazla ortak kazanarak yeni bir küresel hayran katılımı çağına öncülük etme misyonumuzu sürdüreceğiz.”

Etkileri Ne Olur?

Dünyanın en ateşli taraftar topluluğuna sahip bir futbol ligi olan Arjantin ligi, Chiliz adına doğru bir adım olarak değerlendirilebilir. Taraftar etkileşimi doğrultusunda holiganlara sahip birçok Arjantin futbol kulübü, fan token’ları ile yakından ilgilenecektir. Bunun yanı sıra bölgedeki ekonomik sıkıntılar dolayısıyla Arjantin vatandaşları kripto para sektörüne hakim durumdalar. Kriptolara yabancı olmayan ve ateşli bir taraftar topluluğunun olduğu bir bölgede bu adım, oldukça önemlidir.