shiba-coin-analizi-ve-shiba-coin-benzeri-coin’lerde-son-durum

Shiba Coin Analizi ve Shiba Coin Benzeri Coin’lerde Son Durum

Bir şaka coin’i olan ve aslında temelde bir amacı bulunmayan Dogecoin’in bu sene Elon Musk gibi popüler isimlerin ve sosyal medyanın desteği ile yükselmesinin ardından Dogecoin benzeri pek çok kripto para birimi ortaya çıktı. Bu kripto para birimleri arasında Shiba Inu (SHIB), Akita Inu (AKITA), Kishu Inu (KISHU), Dogelon Mars (ELON), Chow Chow (CHOW) ve Cat Token (CAT) sayılabilir. Bu kripto para birimleri içinde en popüler hale geleni Shiba Inu bugün Elon Musk’ın tweet’i ile artarken, diğer DOGE klonu kripto para birimlerinde son durum ne?

Shiba Inu Fiyat Artışı

Aslında genel itibari ile Shiba Inu’nun fiyatının Dogecoin ile bağlantılı bir şekilde hareket ettiği görülüyordu. Ancak bugün Musk’ın bir tweet’i SHIB fiyatının tüm kripto para piyasasından bağımsız bir şekilde yükselmesini sağladı.

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Shiba Inu ırkı köpeğine Vikings dizisindeki Floki karakterinin adını vereceğini dile getirdi. Bu açıklamanın ardından ise SHIB fiyatının yaklaşık olarak ’in üzerinde artış yaşadığı görüldü. Yazının kaleme alındığı an itibari ile de 0,00000713 dolardan işlem gören SHIB’in piyasada hakim olan kırmızı renge rağmen yeşilde kaldığı görülüyor.

Analistlere göre Shiba Inu’nun fiyat artışı anlık olarak Musk’ın tweet’in etkilenmiş olsa da hala SHIB fiyatının genel kripto para piyasası gidişatına bağlı olduğu düşünülüyor. Bu sebeple analistler bu tarz anlık hareketler karşısında temkinli olunması gerektiğini ifade ediyor.

Shiba Benzeri Coin’lerde Son Durum

Akita Inu (AKITA), Kishu Inu (KISHU), Dogelon Mars (ELON), Chow Chow (CHOW) ve Cat Token (CAT) gibi kripto para birimlerinin genel itibari ile piyasaya uydukları ifade edilebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saat içinde AKITA %3’ün üzerinde değer kaybederken, CHOW %3,5, CAT %5,2, KISHU %3,1 ve ELON %6,9 gerileme yaşadı.