ripple-yorumlari:-xrp’nin-ralliye-baslayabilmesi-icin-bu-seviyeyi-kirmasi-gerekiyor

Ripple Yorumları: XRP’nin Ralliye Başlayabilmesi İçin Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimleri haftaya olumlu bir başlangıç yaptı. Bitcoin’in toparlanması ve hafta sonu gördüğü 30.000 dolarlık düşük seviyenin üzerine doğru hamle yaparak 35.000 dolar sınırını aşması tüm altcoin’lerde de etkisini gösterdi. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum son 24 saatte ’ün üzerinde yükselerek ilk on kripto para içinde en iyi performansı gösterirken Ripple da yaklaşık olarak %7 artış ile iyi bir performans sergilemiş oldu.

XRP’de Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre XRP güzel bir toparlama yaşadı ancak 0,70 dolarlık önemli psikolojik seviyenin aşılamamış olması XRP’nin simetrik bir üçgene girmesine sebep oldu. XRP’nin son yükselişte 0,70 dolarlık seviyeyi aşamamış olması bir süre yatay hareketin devam edebileceği şeklinde yorumlanıyor.

Analistlerin açıklamalarına göre XRP’nin önemli psikolojik seviyeyi aşamamış olması, satış baskısının hala grafiklerde görülmesine yol açıyor. Bu noktada XRP’nin güçlü birkaç direnci sahip olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Kırılma Seviyesi ve Sıkışma

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda XRP fiyatında bir sıkışma görülüyor ve sıkışmanın yukarı yönlü kırılma ile bir ralliye dönüşebilmesi için öncelikle 0,70 dolarlık önemli seviyenin aşılması gerekiyor.

Ancak yapılan açıklamalarda, 0,70 dolar öncesinde dahi 0,68 dolarda güçlü bir direnç olduğu ifade ediliyor. Bu sebeple psikolojik seviye öncesinde de XRP’nin güç toplaması gerektiği ifade ediliyor.

Eğer XRP güç toplayabilir ve 0,70 dolarlık direnci kırabilirse yükseliş ivmesinin hızlı olacağı düşünülüyor. Bu noktada 1 doların bir sonraki önemli psikolojik seviye olduğu ifade ediliyor. Ancak eğer XRP 0,70 doları uzun süre aşmayı başaramazsa bu sefer de satış baskısının artabileceği ve 0,60 dolarlık seviyenin yeniden test edilebileceği düşünülüyor.