ripple-ceo’sundan-elestirilere-cevap:-“sanirim-birilerinin-damarina-bastim”

Ripple CEO’sundan eleştirilere cevap: “Sanırım birilerinin damarına bastım”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan yeni bir Bitcoin ve enerji tüketimi açıklaması geldi. Garlinghouse, geçtiğimiz hafta Bloomberg Tv’de Bitcoin üretimi için harcanan enerjiden bahsetmiş ve XRP’nin bu konuda çok daha ucuz ve etkin olduğunu belirtmişti.

Bu sözlerinden sonra özellikle Bitcoin topluluğundan ciddi tepkiler alan Ripple CEO’su, konuyla ilgili Twitter’dan açıklamalarda bulundu.

Sözlerine “Sanırım birilerinin damarına bastım” diyerek başlayan Garlinghouse’un değerlendirmeleri şu şekilde:

“Sanırım birilerinin damarına bastım. Yaptığım yorum, bir BTC işlemi sonunda çıkan karbonun kaç varil petrole eşit olduğuyla alakalıydı (Daha açıklayıcı olmam gerekirdi). İlk olarak ‘KESİNLİKLE Bitcoin yasaklansın’ demiyorum. Sadece hepimizin, PoW’un karbon ayak izini anlamamızın gerektiğini söylüyorum.

Programda verdiğim rakama ulaşmak için edindiğim bilgiler şu şekilde: Cambridge BTC Index’in ortalama Mart verileri (yıllık ortalama olarak saatte 132.07 Terrawatt) / 365 = 0.362 TWh (günlük ortalama enerji). Mart aynın günlük ortalama işlem sayısıyla (301.359), 0.000001201 TWh (ortalama enerji/işlem) elde edersiniz.

0.49 megatonluk CO2 / TWH kullanarak, işlem başına 0.000000588 megaton CO2 elde edersiniz. (Stoll’un tahmini – ağırlıklı ortalama karbon yoğunluğu 0,48 – 0,5 CO2 Mt / TWh’dir). EPA, 112523894 varil petrolün 1 Mt CO2 ürettiğini gösterir. Böylece 0.000000588 megaton CO2’den yaklaşık 70 varil petrole denk gelen gaz yayılır.

Kriptoyu hem yüzde 100 potansiyelle hem de yenilenebilir enerjiyle çalıştıracak araçlara sahibiz. Şimdi ise, beni FUD ile suçlamak yerine; Janet Yellen, Bill Gates ve enerji tüketimi konusunda endişelerini dile getiren sayısız kişinin fikrini değiştirecek olan çözümlere odaklanmalıyız.”

The post Ripple CEO’sundan eleştirilere cevap: “Sanırım birilerinin damarına bastım” appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.