populer-analist,-portfoyundeki-yukselis-bekledigi-kripto-paralari-acikladi

Popüler Analist, Portföyündeki Yükseliş Beklediği Kripto Paraları Açıkladı

Yüz binlerce abonesi bulunan ve kripto para sektörü odaklı içerikler üreten Coin Bureau’nun ünlü sunucusu Guy, elindeki kripto paraları ve bütün portföyünü açıkladı. Coin Bureau analisti, şu an için çoğunlukla top 20 içerisindeki kripto paralardan bir portföy oluşturduğunu ifade etti.

İlk Sırada Ethereum (ETH) Yer Alıyor

Tanınan yatırımcı, portföyündeki en büyük payın ise toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘a (ETH) ait olduğunu ifade etti. Bunun toplam portföyünde en büyük payı oluşturduğunu belirten analist, ETH’den sonra ise lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ön plana çıktığını vurguladı. Analist, toplam yatırım portföyünün ‘’si ile BTC almış durumda.

Guy’ın kripto para portföyünün üçüncü sırasında ise Ethereum (ETH)  ile benzer kullanıma sahip olan Polkadot (DOT) yer alıyor. Analist, DOT’un portföyünün yaklaşık olarak ’unu kapladığını ve bunun şu an da toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi olmaktan çok daha iyi yerlere geleceğini ifade etti. Analist DOT’un ilerleyen aylarda ciddi bir patlama yaşayabileceğini de düşünüyor.

ETH Rakipleri ADA ve DOT da Analistin Radarında

ETH, BTC ve DOT sonrasında analistin yatırım yaptığı dördüncü kripto para birimi ise Ethereum rakibi olarak görülen Cardano (ADA) oldu. Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimi sıralamasına kadar çıkan DOT, an itibarıyla ise 6. sırada yer alıyor ve 44 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Guy, ADA’nın toplam portföyünde %8’lik bir orana sahip olduğunu vurguladı.

Analist, beşinci sıradaki altcoinin ise Chainlink (LINK) olduğunu ifade etti. Portföyünde sadece %4’lük bir kısmı kaplayan LINK, zaten 2020 yılının başından beri DeFi sektörünün büyümesi ile inanılmaz bir ralli yakaladı. Guy, stratejisinin ise belirli bir kazanç sonrası elindekilerin bir kısmını satmaya dayandığını belirterek, ciddi yükselişlerden sonra satış yapmayı asla ihmal etmediğini vurguladı.

Uzun Vadeli Stratejisi Ne?

Tecrübeli analist buna rağmen elindeki ETH ve BTC’lerin neredeyse hiçbirini satmadığını ve uzun vadede de satmayı düşünmediğini vurguladı. BTC ve ETH’ye bu kadar fazla yatırım yapmanın kazancını uzun vadede düşürebileceğinin farkında olan analist, bunun aynı zamanda riskini de azalttığını vurguladı.