polkadot,-enjin-coin-ve-bittorrent-yorumlari:-dot,-enj-ve-btt’de-son-durum

Polkadot, Enjin Coin ve BitTorrent Yorumları: DOT, ENJ ve BTT’de Son Durum

Polkadot (DOT) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından bir fiyat düzeltmesine gitti. DOT için kritik seviye 40 dolarlık baraj olarak göze çarpıyor. Enjin Coin, geçtiğimiz haftanın en çok kazandıran kripto paralarından olurken 3 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. BitTorrent, konsolidasyon dönemini geride bırakıp yukarı yönlü trendine devam etti. BTT gün içerisinde 0.001 doları görerek yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Polkadot (DOT)

Polkadot, 24 saatlik zaman diliminde 48 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. DOT fiyatı gün içerisinde 48 dolara ulaşmasının akabinde bir geri çekilme yaşarken 43 dolara kadar geriledi. Teknik formasyonlara göre simetrik bir üçgen modeli oluşturan DOT, yukarı yönlü bir fiyat kırılmasının eşiğinde olabilir. MACD yükseliş trendini desteklerken olası bir yukarı yönlü kırılmada ilk durak 47.8 dolar olabilir. Bununla birlikte devam eden yükseliş trendinde DOT 50 doların üzerine çıkarak rekor geliştirebilir.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin, geçtiğimiz hafta 4 dolar seviyesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Yeni ATH’nin ardından ENJ önemli bir geri çekilmeyle 3 doların altına kadar geriledi. Mevcut ENJ piyasasında belirgin bir fiyat hareketi gözlemlenemiyor. Henüz ne boğalar ne de ayılar piyasaya hakim olabilmiş değil. MACD göstergesi ve RSI nötr seviyelerde seyrediyor. Bununla beraber ADX göstergesi aşağı yönlü hareketiyle önümüzdeki seanslarda yatay seyirli bir piyasayı işaret etti.

BitTorrent Token (BTT)

Son günlerin en popüler kripto paralarından biri olan BTT gün içerisinde 0.010 dolara ulaşarak  yaklaşık iki hafta önce kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesine oldukça yaklaştı. 24 saatlik işlem hacminin 0’nin üzerinde artması BTT fiyatını 0.010 seviyelerine kadar getirdi. Ancak fiyat henüz bu seviyede korunamadı ve BTT fiyatı haberimizin hazırlandığı sırada 0.093 dolar seviyelerinde işlem görüyor. BitTorrent Token fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından bir konsolidasyon dönemine girmişti. Ancak yaklaşık 48 saat önce başlayan yukarı yönlü hareket ile birlikte BTT fiyatı gün içerisinde ’in üzerinde artış kaydetti. Bazı analistlere göre 0.0075 dolar ila 0.0089 dolar seviyeleri BTT’nin güç topladığı bir alandı ve bu seviyeler alım fırsatı olarak değerlendirilebilirdi.

Bununla birlikte BTT’nin düzeltmenin ardından gelen yukarı yönlü hareketini sürdürülebilir kılması için fiyatı 0.0089 dolarlık seviyenin üzerinde tutması gerekebilir. OBV göstergesi düşük seviyelerdeyken bunun boğalar için trendin tersine çevrilmesi adına bir fırsat olarak değerlendirilebilir.