polkadot-(dot),-dogecoin-(doge)-ve-chiliz-(chz)-fiyat-analizi

Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) ve Chiliz (CHZ) Fiyat Analizi

Polkadot (DOT), yükselen fiyat kanalının altına sarkarak 40 dolara geriledi. Dogecoin, 0.067 doların üzerinde bir kırılma gerçekleştirdi. Chiliz kısa vadede yükselen bir grafik çizdi.

Polkadot (DOT)

Polkadot fiyatı 46 dolar seviyesinde zirve oluşturmasının ardından 4 saatlik zaman diliminde fiyat düzeltmesine gitti. DOT boğaları 38.7 dolardan destek buldu. Bununla birlikte DOT grafiklerinde yükselen kanalın yanı sıra sert fiyat düşüşleri de görülebilir. Polkadot için önemli destek seviyeleri 40 dolar ve 38.7 dolar olarak göze çarpıyor. MACD düşüş eğilimini doğruladı. RSI 42 ile düşük seviyelerde. Ancak DOT için kritik olan destek seviyesi 37.38 dolar olarak belirtmek gerekir. Bu seviyenin altında bir kapanış DOT’u düşüş trendine sokabilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin son 10 günlük periyotta üçüncü zirvesini 0.080 dolar ile gördü. Bu seviyede henüz tutunamayan Doge, 0.070 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Doge fiyatı 0.070 doların üzerinde tutunmayı başaramazsa düşüş trendi gelebilir. Böyle bir senaryoda fiyat 0.058 dolar ila 0.055 dolar arasında destek noktası aramaya koyulabilir. Müthiş Osilatör göstergesi yukarı yönlü hareketi doğrularken bir fiyat kırılması için Doge’nin ivme kazanmasını öngörüyor. OBV alış hacimlerinin piyasaya hakim olmasıyla yükseldi. Boğaların Doge fiyatını 0.1 dolar seviyesine getirebilmesi için  0.075 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bir kapanış yapması gerekiyor.

Chiliz (CHZ)

ADX göstergesi 20’nin altına inen seviyesiyle aşağı yönlü trendi doğruluyor. CHZ pazarında azalma eğilimi görülüyor. CHZ kritik direnç seviyesi olan 0.564 dolar ila 0.467 dolar arasında işlem görüyor. 4 saatlik grafikte CHZ fiyatı birkaç haftalık periyotta yatay bir seyir izledi. CHZ fiyatının 0.94 dolar ile rekor seviyeleri görmesinin ardından serbest düşüş 0.36 dolara kadar sürmüştü. Bu seviyede tutunan CHZ boğaları fiyatı 0.40 doların üzerine çekmişti. Bollinger Bantları, son üç haftalık zaman diliminde sıkışmış durumda, bu durum düşük volatilite göstergesi olarak yorumlanıyor. Olası bir aşağı yönlü harette CHZ boğalarının 0.367 dolarlık kritik destek seviyesinin savunması bekleniyor.