meitu-butce-tahsis-planini-tamamlamak-icin-10-milyon-dolarlik-bitcoin-satin-aldi-–-mahsup.net

Meitu Bütçe Tahsis Planını Tamamlamak İçin 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı – Mahsup.net

Hong Kong merkezli uygulama üreticisi Meitu’nun başlangıçta belirtilen kripto para birimine 100 milyon dolarlık yatırım yapma hedefine ulaşıldı.

Bitcoin Yatırımı

Perşembe günü yaptığı açıklamada, halka açık şirket, Kripto Para Yatırım Planında kendisi için belirlediği 100 milyon $’a ulaşmak için 175 BTC daha satın aldığını söyledi. Plan, Meitu’nun hem bir yatırım hem de gelecekteki girişimler için hazırlık olarak hazinesine 100 milyon dolar BTC ve ETH eklemesini gerektiriyordu. Meitu, gelecekte merkezi olmayan uygulamaları başlatmak için ETH’yi kullanmayı planlıyor.

Halka açık firma ilk kez 40 milyon dolarlık BTC ve ETH’yi bu yılın Mart ayı başlarında daha fazla alım yapma niyetini açıkladığında satın aldı. Bir hafta sonra 49 milyon dolar daha satın aldı. Bugünkü duyuru, satın almanın son 10 milyon $’lık dilimi anlamına geliyor.

Toplamda Meitu, 31.000 ETH (50.5 milyon $ değerinde) ve 940 BTC (49.5 milyon $ değerinde) tutuyor.

Coinbase, Tesla gibi diğer halka açık şirketlere sağladığı bir hizmet olan kurumsal alımlara yönelik geçmiş satın alımları kolaylaştırdığını Mart ayı sonlarında açıkladı. En son satın alımların da Coinbase tarafından yapılıp yapılmadığı belli değil.

Meitu, bütçesine kripto ekleyen ilk Çin merkezli halka açık şirketlerden biridir. Square, Tesla ve MicroStrategy gibi diğer teknoloji firmaları geçtiğimiz yıl benzer satın almalar yapmak için haberlere konu olmuştu.

Meitu Bütçe Tahsis Planını Tamamlamak İçin 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.