marvel,-resmen-nft-pazarina-giriyor

Marvel, resmen NFT pazarına giriyor

Disney tarafından satın alınan Marvel Entertainment, VeVe Digital Collectibles ile ilk resmi Marvel NFT’lerini çıkarmak üzere anlaştığını duyurdu. Anlaşmanın bu sene içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor. Marvel fanları ve NFT severlerin merakla beklediği anlaşmanın detaylarında neler var?

VeVe MARVEL
Spider-Man, the Avengers ve X-Men gibi dünyaca ünlü çizgi roman serilerinin efsanevi ismi Marvel, NFT dünyasına katılıyor. Marvel, çizgi roman serilerinin yanı sıra film, televizyon programı, oyun ve metalarla ayrı bir evren oluşturmuştu. Buna ek olarak, 1930’dan günümüze olan serüvenini, eşsiz token teknolojisi sayesinde ölümsüzleştirmeyi planlıyor.

Veve Digital Collectibles nedir?

VeVe Digital Collectibles, NFT ürünlerin kullanımında AR (Arttırılmış Gerçeklik) kullanılan popüler bir uygulamadır. Ayrıca, VeVe’nin uygulaması ile etrafımızdaki dünyaya dijital bir katman oluşturmamız mümkündür. Bunu yapabilmek için kullanıcıları, dijital katman ile etkileşim içerisinde kalmasını sağlar. VeVe gibi uygulamalar ile yakın gelecekte favori karakterlerimizin NFT eserlerini dijital katmana (örnek: dijital cüzdan) ekleyebileceğiz.

“Çevre Dostu NFT”

NFT teknolojisi yaygınlaşıyor olsa da bulundurduğu risklerden bahsetmeden olmaz. NFT eserlerin üretilebilmesi ve transferi için gereken elektrik enerjisi fazlalığı en önemli risklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla, NFT dünyasında çevre dostu teknolojilere ilgi bir hayli arttı.

VeVe platformunun ilk eserleri içerisinde bulunduğumuz yılın başlarında üretilmeye başlanmış. VeVe, kendisini “İlk Karbon-Nötr NFT Platformu” olarak tanımlıyor. Ayrıca, karbon nötr NFTlerin yaygınlaşması için fon toplanmasına katkı sağlayacak. Bu duyurunun Marvel tarafından yapıldığını belirtmekte fayda var.

The post Marvel, resmen NFT pazarına giriyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.