kritik-seviye-asildi,-altcoinler-yukseliyor!-bitcoin-(btc)-buyuk-ralliye-mi-hazirlaniyor?

Kritik Seviye Aşıldı, Altcoinler Yükseliyor! Bitcoin (BTC) Büyük Ralliye Mi Hazırlanıyor?

Bitcoin fiyatı sabah 7:00 itibariyle yeniden yükselişe geçti. Uzun süredir düşüş trendinde olan fiyat bugün gelecek olumlu haberlerle büyük ralliye başlayabilecek mi? Elon Musk bu akşam önemli bir etkinliğe katılıyor. Etkinliğin başlamasına sadece 1 saat kaldı!

Bitcoin Neden Yükseliyor

Bunun birçok sebebi var, öncelikle ayılar yakaladıkları büyük fırsatı iyi şekilde değerlendiremedi. Fiyat 29.500 seviyelerinde daha az satış baskısına maruz kaldı. Özellikle kısa vadeli kazanç elde etmek isteyen yatırımcılar tercihlerini alımdan yana kullandı.

Madencilerden gelen satış dalgası duruldu ve Grayscale hisselerine bu hafta yoğun talep görüldü. Kilidi açılan hisseler yerine kurumsal yatırımcılar milyonlarca dolar değerinde GBTC alıyor. Grayscale Bitcoin Trust fonu GBTC bir süredir ilk defa dün 24 dolar seviyesine kadar düştü. Elbette her dibin bir geri dönüşü var ve şu an bu dönüşü yaşıyoruz.

Büyük Bitcoin Rallisi Başlayacak Mı?

Delta varyantı ve yeni çıkan Monkey virüsü global piyasalara yeniden korku pompalıyor. Üstelik ABD son yılların en büyük enflasyon rakamlarıyla karşı karşıya kaldı. Bu sürecin sonunda Bitcoin son birkaç aylık düşüşü fırsata çevirip altı haneli hedefine koşabilir.

Akşam 21:00’da başlayacak The Bitcoin Word etkinliği bugünün en önemli gündem maddesidir. Eğer Elon Musk yeniden Tesla ile Bitcoin ödemelerine başlayacağını söylerse kısa sürede ciddi yükselişler görebiliriz. Elon Musk attığı adımlarla sadece bireysel yatırımcıları değil, kurumsal fonları da peşinden sürüklüyor. Bu Elon Musk’a nasıl baktığınızla ilgilidir, çoğu insan Musk’ın gelecekte dünyanın en etkili birkaç insanından biri olacağına inanıyor.

Altcoinler Yükseliyor

Bitcoin’in dönüşü elbette altcoin piyasalarına da can suyu oldu. Birçok altcoin 5% yükselişler yaptı. Özellikle Ethereum, yaklaşan hard fork öncesi büyük bir alım fırsatı sundu. ETH fiyatı 1.700 dolar seviyelerinden 2.010 dolara kadar yükseldi.

Günün en çok kazandıran varlıkları arasında 0 ile AXS, SLP, MATIC, RUNE, FET ve TLM bulunuyor. Binance borsasında bu saatlerde yeşil yanmayan neredeyse hiçbir altcoin yok. Bitcoin fiyatı 31.800 desteğinin üzerinde bir süredir tutunmaya devam ediyor. Akşam gelecek haberlere bağlı olarak 34.000 doların test edilmesi mümkün görünüyor. Uyanık kalmaya ve gelişmeleri takip etmeye devam edin.