kripto-paralarda-son-durum:-ethereum,-dogecoin,-xrp-ve-matic

Kripto Paralarda Son Durum: Ethereum, Dogecoin, XRP ve MATIC

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %9 yükseliş elde etti ve 33.200 dolar seviyesine kadar geldi. Bitcoin fiyatının bu beklenmeyen yükselişi genel olarak altcoinlerin de yaralarını sarmasını sağladı. Ancak bu altcoinler arasında istisnalar da bulunuyor.

Ethereum Teknik Analizi

Bitcoin 33.000 dolardan işlem görüyorken Ethereum ise son düşüşün etkilerini hala üzerinden atamadı ve 1.857 dolar seviyesinden alınıp satılmakta. Ethereum fiyatı 24 saat içerisinde %3,5 yükseliş elde etti ancak hala kritik 2.000 dolar seviyesinin altında bulunuyor.

ETH/USD paritesi için kritik olan noktanın 2.000 dolar ve devamındaki 2.400 dolar olduğu biliniyor. ETH ise neredeyse haftalardır 2.000 doların altında mahsur kalması ile yatırımcılara korku vermeye devam ediyor. ETH grafiğinde oluşan alçalan üçgen ise fiyatın bir süre daha düşüş yaşayabileceğine işaret etmekte.

DOGE Teknik Analizi

DOGE fiyatı ise Elon Musk’ın Shiba Inu ile ilgili tweeti sonrasında hareketlense de tekrardan başladığı noktaya geri dönme yoluna döndü. DOGE, 24 saat içerisinde %0,6 yükseliş elde etti ve 0,24 dolar seviyesinden işlem görmekte. 0,30 dolar direncini zorlayan DOGE için şu an durum negatife işaret etmekte.

MACD indikatörünün negatif uyumsuzluk işareti verdiği DOGE için 0,21 dolar seviyesinin kaybedilmesi, 0,14 dolara kadar düşüş getirebilir. DOGE, 0,14 doların devamında ise 0,05 dolara kadar çekilecektir. DOGE’un bu olumsuz gidişatı kırması için ise 0,30 dolar üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

XRP ve MATIC Teknik Analizi

XRP, altcoinler arasında devamlı olarak değer kaybeden kripto para birimlerinden birisi. 0,66 dolar desteğini kaybeden XRP, an itibarıyla 0,61 dolardan işlem görüyor ve 0,58 dolar desteğine kadar düşüş yaşayabilir. XRP için bunun altında ise 0,45 dolar desteği var.

XRP/USDT paritesi için 0,66 doların üzerine yeniden çıkış ise 0,82 dolar seviyesinin test edilmesini sağlayacaktır.

Öte yandan son günlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden olan MATIC, %1,6 yükseliş ile yerinde sayıyor. MATIC, 2,5 dolarlık rekorundan sonra 1,08 dolar desteğine kadar çekildi. MATIC için şu an 1 dolar psikolojik destek olarak biliniyor. Bunun altında ise parabolik yükselişin başladığı noktaya kadar düşüş olabilir.

Polygon’a rakip L2 ağlarının ortaya çıkması, buna olan ilginin kaybedilmesine yol açtı. MATIC için kritik direnç ise 1,40 dolar olarak bilinmekte.