kripto-para-fonu-grayscale’de-0,5-milyar-dolarlik-gerileme-goruldu

Kripto Para Fonu Grayscale’de 0,5 Milyar Dolarlık Gerileme Görüldü

Barry Silbert’in başında bulunduğu Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olan en büyük kripto para fonu Grayscale Investments, kripto varlıklarında 25 Haziran’da 0,5 milyar dolar düşüş yaşadığını ifade etti.

Kripto Varlıklarında Düşüş

Bybt tarafından sağlanan verilere göre şirketin kripto varlıkları, kripto para birimi turst’larından çıkışlar devam ederken düşüyor. Yapılan açıklamalara göre özellikle bu durum, hisseleri düşükten işlem gören Bitcoin Trust, Ethereum Trust ve ETC Trust için geçerli gibi görünüyor. ancak yapılan açıklamalarda şirketin altcoin trust’larına girişler haftalık ve aylık olarak devam ediyor.

Öte yandan bu ayın başlarında ortaya çıkan haberlere göre, en büyük kripto varlık yönetimi firması Grayscale, yeni altcoin’lere dayalı daha fazla trust ürünü kurmayı düşündüğünü açıkladı. Değerlendirilen kripto paralar arasında 1 INCH, Bancor (BNT), Curve (CRV), Internet Computer (ICP), Kava (KAVA), Kyber Network (KNC), Polygon (MATIC), Ren (REN), Solana (SOL) bulunuyor.

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş

Hafta sonuna düşüş grafikleri ile başlayan kripto para birimlerinde geri çekilmeler sürüyor gibi görünüyor. Elde edilen verilere göre lider kripto para birimi bugün yeniden 30.000 dolar sınırına geriledi. Dün 35.500 dolara kadar yükselerek içleri rahatlatan Bitcoin’in yine dün başlattığı düşüş grafiklerini daha derinleştirdiği ifade edilebilir.

Bitcoin ile birlikte tüm altcoin’lerde de düşüşler yaşanıyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde %6’nın üzerinde değer kaybederken, piyasa değeri bakımından en büyük beşinci kripto para birimi Cardano (ADA) , Dogecoin %5 ve Ripple %5 değer kaybetti.