jpmorgan,-mastercard-ve-ubs’ten-ethereum-odakli-sirkete-yatirim-–-mahsup.net

JPMorgan, Mastercard ve UBS’ten Ethereum Odaklı Şirkete Yatırım – Mahsup.net

Ethereum (ETH) odaklı yazılım şirketi ConsenSys, bir çift büyük banka, en iyi finansal hizmetler firması ve bir dizi dijital varlık girişimi ve yatırımcısından oluşan bir gruptan 65 milyon dolar topladı.

Finansman turunu destekleyenler arasında JPMorgan bulunuyor. JPM, Ağustos ayındaki bir yatırım turunda da yer almıştı. Aynı ay ConsenSys, Wall Street bankasının blockchain birimi olan Quorum’u satın aldığını doğrulamıştı. Quorum, JPMorgan içinde Ethereum teknolojisini geliştiren özel bir blockchain ağıdır.

Ethereum odaklı şirket, 65 milyon dolar topladı

Salı günkü 65 milyon dolarlık finansman turuna UBS ve Mastercard’ın yanı sıra FTX sahibi Alameda Research, Protocol Labs, Fenbushi, Maker Foundation, The LAO, Liberty City Ventures, Greater Bay Area Homeland Development Fund ve Quotidian Ventures da katıldı. 65 milyon dolar, dönüştürülebilir bir senetle toplandı. ConsenSys kurucusu, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Para toplamak için çıktığımız yolda, web’in gelişmesine benzer bir şekilde, tüm ekonominin yeni nesil bir protokolde devrimcilere katılacağına olan inancımızla tutarlı olarak; sabırla inşa etmek bizim için önemliydi.”

Çin’deki hem özel hem de devlete ait şirketler tarafından desteklenen bir özel sermaye fonu olan Greater Bay Area Homeland Development Fund’ın katılımı, ConsenSys’in bölgedeki faaliyetleri göz önüne alındığında dikkate değer. Ocak ayında firma, Quorum ile entegrasyon yoluyla Blockchain tabanlı Hizmet Ağı (BSN) ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

UBS grup teknolojisi başkanı Mike Dargan yaptığı açıklamada, “ConsenSys’a yaptığımız yatırım, dağıtık muhasebe teknolojisindeki kanıtlanmış uzmanlığı UBS Next portföyümüze ekliyor. Bu yatırım, müşterilerimizin menfaatleri için bankacılığın geleceğini şekillendirmek için fintech’ler ve daha geniş teknoloji ekosistemi ile çalışma taahhüdümüzü vurgulamaktadır,” dedi.

Aynı zamanda, toplanan bu para, Brooklyn merkezli ConsenSys için bir yeniden düzenleme ve yeniden icat dönemine işaret ediyor. Şubat 2020’de ConsenSys, işini yazılım geliştirme ve yatırım faaliyeti olarak bölmek için bir atakta bulundu.

JPMorgan, Mastercard ve UBS’ten Ethereum Odaklı Şirkete Yatırım – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.