japon-finansal-denetleyici-fsa,-binance’i-yasa-disi-islem-iddiasiyla-uyardi

Japon Finansal Denetleyici FSA, Binance’i Yasa Dışı İşlem İddiasıyla Uyardı

Japonya Finansal Denetleyicisi, Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) dev kripto para borsası Binance’in ülkede izinsiz hizmetler sunduğunu ileri sürdü. FSA, Binance’ın ülkede herhangi bir izni olmaksızın yasa dışı faaliyet yürüttüğünü iddia ederek bir uyarı metni yayınladı.

FSA, Binance’i Yasa Dışı İşlem İle Suçladı

Finansal Hizmetler Ajansı, bugün yayınladığı uyarıda işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance hakkında şok iddialarda bulundu. Binance’in FSA’ya kayıt olmadan kripto para alım satım işlemleri sağladığını belirten finansal denetleyici, dev kripto para borsasını uyardı.

Finansal Hizmetler Ajansı, buna benzer bir uyarıyı daha önce ByBit borsasına yapmıştı. Bu adımla birlikte FSA, ikinci uyarısını Binance’e yapmış oldu. Öte yandan Binance, FSA tarafından ilk uyarıyı Mart 2018’de almıştı. 2018’deki uyarıda borsanın lisanssız işlemlerini yürütmesi halinde cezai işlem uygulanacağını belirtmişti. Bu uyarı Binance’in Japonya merkez ofisini Malta’ya taşımasına neden olmuştu.

Japonya, kripto para borsalarının zorunlu kaydını uygulayan ilk yargı bölgelerinden biri olarak kayıtlarda yer alıyor. 2018 yılında Coincheck’in hacklenmesi FSA’yı bu kuralı katı bir şekilde zorunlu uygulamaya itti.

Japonya merkezini taşımasının ardından Binance, yerel kripto para borsası TaoTao ile ortaklık görüşmeleri gerçekleştirdi ancak bu plan hayata geçirilemedi.

Binance Soruşturmalar Altında Faaliyetlerini Yürütüyor

Dev borsa, FSA’nın uyarısına karşın henüz kamuya açık bir şekilde yanıt vermedi. Binance, yıllar içerisinde hizmetlerini agresif bir şekilde genişletti. Artık birçok hizmet alanını ve işlem hizmetlerini kapsayan dev borsa, Avrupa denetleyicileri tarafından da mercek altında yer alıyor. Binance, birçok soruşturma ve iddiayla karşı karşıya kalsa da, bu zamana kadar tüm yargı alanlarında uyumlu bir şirket olma konumunu korumuştur.