ingiltere’nin-uyarisina-binance’ten-yanit-geldi:-“bir-etkisi-yok”

İngiltere’nin Uyarısına Binance’ten Yanıt Geldi: “Bir Etkisi Yok”

FCA, Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta türev ürünler sunamayacağı yönünde bir açıklama yaptı. Ancak Binance, bir sorun olmadığını ifade ediyor çünkü açıklamaların operasyonel bile olmadığı ifade ediliyor.

İngiltere’den Binance Adımı

Dün, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi Binance Markets Limited ve Binance Group’a bir uyarı yayınlayarak Binance Markets Limited’in şu anda olduğu gibi ülkede faaliyet gösteremeyeceğini açıkça belirtti.

Yapılan açıklamalara göre Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyette bulunmasına izin verilmiyor.

FCA tarafından zorunlu kılınan bazı durumlar nedeniyle, Binance Markets Limited’in FCA’nın önceden yazılı izni olmaksızın şu anda herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyette bulunmasına izin verilmediği ifade ediliyor.

Yine yapılan açıklamalara göre Binance Group’taki başka hiçbir kuruluş, Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyet yürütmek için herhangi bir Birleşik Krallık yetkilendirmesine, kaydına veya lisansına sahip değildir.

Resmi açıklamalara göre, FCA tarafından düzenlenmiş ürünler olarak kabul edildiğinden türev teklifleri Binance için yasak konumunda bulunuyor.

Başka bir deyişle, İngiliz yasalarına göre vadeli işlemler, borsalar, opsiyonlar veya tokenize hisseler gibi türevler sunmak veya bunları teşvik etmek isteyen herhangi bir firma kayıtlı olmalı ve ilgili yetkiye sahip olmalıdır.

Binance’in Yanıtı

İlk bakışta endişe verici görünse de bu uyarı, Binance’in şu anda faaliyet gösterdiği durum hakkında pek bir şeyi değiştirmeyecek gibi görünüyor.

Çünkü Binance Markets Limited, Birleşik Krallık’ta türev ürünler sunan bir kuruluş değil. Binance, ülke dışında yerleşik küresel bir şirket olduğundan, FCA kuralları Binance Group firmalarının tüm yelpazesi için geçerli bulunmuyor.

Binance, Twitter hesabı üzerinden verdiği yanıtta, FCA UK bildiriminin Binance’de sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi olmadığını ve kullanıcılarıyla olan ilişkisinin değişmediğini temin etti.