holo-(hot),-bittorrent-(btt)-ve-chiliz-(chz)-yorumlar-&-son-gelismeler

Holo (HOT), BitTorrent (BTT) ve Chiliz (CHZ) Yorumlar & Son Gelişmeler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tarihinde ilk defa 60.000 dolar üzerinde haftalık kapanış gerçekleştirdi. Bitcoin’in bu başarısına rağmen toplam piyasa hakimiyeti ise uzun süreden sonra yine ilk defa 56 seviyesinin altına çekildi. Bu da HOT, BTT ve CHZ gibi altcoinlere fayda sağlamış olabilir.

HOT, Rekor Rallisine Devam Edebilecek mi?

Altcoinler arasında son dönemde adını en çok duyuranlardan birisi ise Holo (HOT) oldu. HOT, uzunca bir süre yatay seyrettikten ve tam anlamıyla dipte gezindikten sonra parabolik yükseliş elde etti. HOT fiyatı 0,03 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Bitcoin karşısında da tüm zamanların rekorunu kıran HOT, buna rağmen yükseliş ivmesini kaybetti ve düzeltme dönemine girdi. HOT/USD paritesi 0,03 dolardan 0,017 dolara kadar çekilerek P’ye yakın bir düşüş yaşadı. HOT için 0,017 dolar desteğinin ise çalıştığı ve fiyatın toparlanmasına yardımcı olduğu görülüyor. Son 7 günde 0 değer kaybeden HOT, aslında ’lik bir telafi yakaladı.

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, HOT analizinde kritik seviyenin 0,022 dolar olduğunu vurguladı. HOT bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,019 dolardan işlem görüyor ve kritik dirence doğru ilerliyor.

CHZ’ye Yeni Ortak Müjdesi

CHZ fiyatı ise HOT’un tam aksine konsolidasyonunu çoktan tamamlamış olabilir. CHZ ile ilgili son gelişmelere bakıldığında Jump Trading ortaklığının aslında büyük bir haber olduğu söylenebilir. Jump Trading, CHZ ile stratejik ortaklık duyurusu yaptı ve aslında kripto para sektörünün en büyük likidite sağlayıcılarından birisi CHZ ekosistemine katıldı.

CHZ/USD fiyatı 0,42 dolarlık dip noktaya çekildikten sonra burada destek buldu ve yükselişe geçti. 30 kat yükseldikten ve 0,9 dolara kadar çıktıktan sonra 0,40 dolara çekilen CHZ için bundan sonraki direnç ise 0,55 dolar olarak görülüyor.

BitTorrent İçin Destek Yeterli Olmayabilir

Öte yandan Tron’un yükselmesine rağmen yerinde sayan ve düşüş yaşayan BTT için durum kötü gözüküyor. BTT ulaştığı zirve seviyeden @’a yakın düşüş yaşadı ve 0,013 dolar yakın zamanda görülemeyebilir.

BTT için kritik destek 0,06 dolar olarak biliniyor ve bu destek iki kere test edildi. Söz konusu desteğin altına inilmesi, fiyatın yeniden 0,0002 dolar bandına çekilmesine yol açabilir. Gidişatın tersine dönmesi durumunda ise BTT fiyatının 0,01 dolar seviyesinin üstüne çıkması gerekebilir.