holo-(hot),-bittorrent-(btt)-ve-chiliz-(chz)-yorum-–-9-nisan-2021

Holo (HOT), BitTorrent (BTT) ve Chiliz (CHZ) Yorum – 9 Nisan 2021

Kripto para piyasasının hareketliliği ve yükselişi yerini düşüşe ve durgunluğa bıraktı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaşadığı konsolidasyon, altcoinleri de etkiledi ve kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon doların dip noktalarına kadar geriledi.

HOT Fiyatının Konsolidasyonu Beklendiği Gibi İlerliyor

Altcoinlerin yaşadığı bu konsolidasyonda en önde yer alanlardan birisinin de Holo (HOT) olduğu görülüyor. Holochain’in kripto para birimi HOT, rekor üzerine rekor kırdıktan sonra tahmin edildiği gibi düşüş trendine girdi.

HOT/USDT grafiğine bakıldığında fiyatın 0,030 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra düşüşe geçtiği ve zirveden gerilemeye başladığı görülmekte. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,02 dolardan işlem gören HOT, hala önemli bir desteği korumaya devam ediyor. HOT fiyatının 0,020 dolar desteğini kaybetmesi durumunda sıradaki korunaklı bölge 0,013 dolar olabilir. Bunun altında ise fiyatın yeniden 0,009 seviyesine kadar gerilemesi muhtemel.

BTT Toparlanma Şansına Sahip

Aynı HOT gibi ciddi bir yükseliş yaşayarak bütün ilgiyi üzerine çeken BitTorrent’in (BTT) durumu ise daha iyi gözüküyor. BTT fiyatı 0,012 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Genel düzeltme ile 0,008 dolara kadar gerileyen BTT, an itibarıyla ise 0,009 dolardan işlem görüyor ve kritik direnci test ediyor.

BTT/USDT çiftinin 4 saatlik grafiğine bakıldığında 0,011 doların önemli bir direnç olduğu görülmekte. 24 saatlik hacmi 2 milyar dolar seviyelerinde olan BTT, 22. sırada olmasına rağmen bu hacim ile hala yatırımcının dikkatini çektiğini de gösteriyor.

BTT fiyatı için 0,007 doların altına inilmedikçe yükseliş devam edebilir ve yeni rekorlar gelebilir. Bu seviyenin altı ise riskin arttığını gösterecektir.

Chiliz Yorum: CHZ Fiyatı İçin Destek Seviyeleri

CHZ yorumları için ise durum çok daha iyi gibi gözüküyor. Ünlü kripto para analisti Erhan Ünal, nokta atışı yaptığı tahminlerine bir yenisini daha ekledi. Fiyatın 0,48 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı müddetçe hedefin 0,78 dolar olduğunu belirten başarılı analist, b planını da paylaştı.

Analist, piyasanın genel düşüş yaşaması durumunda mor bölge olarak gösterdiği 0,24 doları bekleyeceğini, aksi taktirde ise 0,35 dolardan alım yapabileceğini vurguladı. Böyle bir düşüşü beklemediğini de ifade eden Ünal, yatırımcılara önemli destek ve dirençleri ise göstermiş oldu.

Ünal’ın analizine göre CHZ/USDT  için 0,48 dolar ile 0,35 dolar noktaları güçlü destekler olarak ön plana çıkıyor.