hafta-sonu-hizli-basladi:-bitcoin’in-(btc)-yukselisi-ethereum’a-(eth)-rekor-getirdi!

Hafta Sonu Hızlı Başladı: Bitcoin’in (BTC) Yükselişi Ethereum’a (ETH) Rekor Getirdi!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün 61.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine adım atarken piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH) yeni bir rekor kırıldı. Peki, piyasanın en büyük kripto para birimleri BTC ve ETH’de son durum ne, önemli seviyeler nereler?

Bitcoin’de Yükseliş Havası

Uzun bir süre 54.000 dolar ile 60.000 dolar bandında hareket eden ve altcoin’lere yükseliş imkanı tanıyan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün 61.218 dolara kadar yükseldi ve yazının kaleme alındığı an itibari ile de 61.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistlere göre ise Bitcoin fiyatında gelecek ile ilgili olası iki senaryo bulunuyor: İlk olarak BTC ciddi bir düşüş öncesi son yükselişini yaşıyor olabilir, ikinci olarak ise BTC başka bir ralli başlatmış olabilir ve böyle bir durumda ilk hedef 72.000 dolar olur.

Eğer ilk senaryo gerçekleşirse ve bir düşüş hareket başlarsa BTC’nin ilk olarak 58.000 doları, 54.000 doları ve 50.000 doları test etmesi bekleniyor. Bu seviyelerin kayıpları ise analistlere göre 42.000 dolara kadar geri çekilmeyi getirebilir.

İkinci senaryonun gerçekleşmesi halinde ise yükselişin hızlı olması bekleniyor. Bitcoin ilk olarak 61.800 dolarlık son rekor seviyesini test ettikten sonra güçlü bir şekilde 72.000 dolara doğru harekete geçebilir.

Ethereum’un Yeni Rekoru

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.177 dolardan işlem gören ETH, 2.200 dolar ile bu sabah yeni bir rekora imza attı. Fiyatın son birkaç saattir 2.100 doların üzerinde seyretmesi zaten bir pozitif sinyal olarak değerlendirilirken yeni rekor artış beklentilerinin artmasını sağladı.

Analistlere göre Bitcoin’deki fiyat artışının devam etmesi, Ethereum’da da yükselişi destekler. Böyle bir durumda da ETH’un öncelikle 2.400 dolarlık hedefe doğru harekete geçeceği düşünülüyor. Ancak bir geri çekilme durumunda ilk önemli desteğin 2.095 dolar olduğunu belirtmek gerekiyor.