ethereum’daki-sorun-nedeniyle-bazi-borsalarda-islemler-tekrar-askida

Ethereum’daki sorun nedeniyle bazı borsalarda işlemler tekrar askıda

Ethereum‘da bugün gerçekleşen Berlin güncellemesi sonrasında bir node sorunu ortaya çıktı. 12244294 numaralı blokun ardından bazı node’larda senkronizasyon problemi görüldü. Gelen bilgilere göre OpenEthereum’u kullanan node’larda hata alınırken Geth, Nethermind, Besu ise sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Buna bağlı olarak bazı kripto para borsaları ETH ve ERC-20 token’ları için para yatırma ve çekme işlemlerini açmayı erteledi. Bitstamp’ten yapılan açıklamada, “Ethereum blok zincirinde oluşan bir teknik sorun nedeniyle ETH ve ERC-20 token’ları için para çekme ve yatırma işlemleri şu anda kapalı. Durumu yakından izliyoruz ve sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.” denildi. Kraken, Bitcoin.com, Liquid, NiceHash’ten de benzer açıklamalar geldi.

Piyasa değeriyle Bitcoin’in ardından en büyük kripto para Ether, TSİ 15.30’da 2 bin 440 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’da bugünkü Berlin hard fork’unun ardından Temmuz ayında Ether arzını azaltacak bir öneri olan EIP-1559’un dahil edilmesi planlanan Londra hard fork’u gerçekleşecek.

The post Ethereum’daki sorun nedeniyle bazı borsalarda işlemler tekrar askıda appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.