en-eski-kripto-para-borsalarindan-btcchina,-bitcoin-faaliyetinden-cekildi

En eski kripto para borsalarından BTCChina, Bitcoin faaliyetinden çekildi

Çin’in en eski kripto para borsalarından biri olan BTCChina, ülkede kripto para sektörü üzerinde uygulanan yasaklar ve sıkı önlemlerin ardından Bitcoin faaliyetlerini sona erdirdi.

2011 yılında Huang Xiaoyu ve Yang Linke tarafından kurulan BTCChina, South China Morning Post’un bildirdiğine göre Bitcoin ile ilişkili faaliyetlerden çekildi. Haberde şirketin, Singapur’da kayıtlı Bitcoin borsası ZG.com’daki hissesini de bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Dubai’deki bir vakfa sattığı belirtildi.

BTCC’nin borsa tarafı, 2018’de Hong Kong merkezli bir blok zinciri yatırım fonu tarafından satın alınmıştı. Borsa, Çin’in büyük güvenlik duvarı dışındaki yatırımcılar için normal bir şekilde faaliyetlerini devam ettiriyordu.

Bundan böyle BTCC, kripto para alım satım işinden tamamen çekilmiş oldu ve şirket, alım satım haricinde, blok zincirinin diğer kullanım alanlarına yönelecek.

Çin, son dönemde kripto para madenciliği başta olmak üzere sektörün geneline karşı sert tedbirler aldı. Ülkede kripto para madenciliği yasaklanırken ve tesisler kapatılırken bankalara da kripto para işlemlerine aracılık etmemeleri uyarısında bulunuldu. Bitcoin fiyatı da bu gelişmeler ışığında sert düşüşler yaşadı. Öte yandan Bitcoin hash rate’i de yüzde 50’den fazla geriledi.

The post En eski kripto para borsalarından BTCChina, Bitcoin faaliyetinden çekildi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.