en-buyuk-alman-bankalarindan-biri-bitcoin-etf-icin-harekete-gecti

En Büyük Alman Bankalarından Biri Bitcoin ETF İçin Harekete Geçti

Almanya’nın kripto yatırımına yasal olarak izin vermesinden sonra ülkenin en büyük üçüncü bankası olan Comdirect harekete geçti. Bugün yayınlanan bildiride kullanıcılara kripto yatırım seçenekleri sunuluyor. Eğer yeterli talep gelirse dev banka kripto işine daha güçlü şekilde girebilir.

Comdirect Kripto İşine Giriyor

Ülkenin en büyük bankalarından olan Comdirect, 21Shares aracılığıyla kripto yatırımlara aracılık etmeye başladı.

21shares AG tarafından sunulan 11 kripto ETP için aracılık edecek kuruluş üç milyon müşteriye hizmet veriyor. Üstelik banka yeni başladığı bu hizmeti sıfır komisyonla veriyor. Yani müşterilerinin bu alanda ilk yatırımlarını da destekliyorlar. Yatırım yapılabilen kripto varlıklar arasında Bitcoin, Ethereum, XRP, BTC Cash, Polkadot, Stellar, Cardano ve Solana bulunuyor.

Müşterilerinden gelen yoğun talep sonrası böyle bir adım attıklarını açıklayan banka yetkilileri diğer Alman bankalarına öncülük edebilir. Hali hazırda Alman borsası kripto paralarla zaten yakından ilgileniyor.

Almanya ve Kripto Paralar

Yakın zamanda Alman Fedaral Düzenleyicisi BaFin, Coinbase borsasına saklama hizmetleri konusunda izin vermişti. Daha sonrasında yatırımcılara oranında kriptoya maruz kalma izni verildi. Bu izin kripto paralara 415 Milyar dolar değerinde girişin olabileceği anlamına geliyordu.

Aşılama sürecinde IOTA blockchain teknolojisinden yararlanan Alman hükümeti kripto paralara karşı son derece ılımlı yaklaşıyor.

Almanya borsasının kripto paralarla ilgili attığı adımları da unutmamak gerekiyor. Avrupa’da kripto paralara karşı en ılımlı davranan ülke olan Almanya, vatandaşlarının kripto yatırımlarını neredeyse teşvik ediyor.

21shares AG aracılığıyla çok daha fazla Alman bankasının kripto para hizmeti vermesi bekleniyor. Kripto yatırım hizmetini bankalar için son derece kolaylaştıran 21shares AG bu sektöre girmek isteyen Avrupa bankalarının gözdesi oldu. Bankalar kripto para borsalarına akan milyarlarca euro’yu yeniden kendilerine çekmek için bu tarz radikal adımları korkusuzca atıyor.

Eğer Alman vatandaşıysanız çok kolay bir şekilde online olarak hesap açarak siz de kripto 21shares AG ETP’leri ile kripto yatırımı yapmaya başlayabilirsiniz.