elon-musk-‘the-b-word’e-katilmayi-kabul-etti!-jack-dorsey-ile-bitcoin-konusacak

Elon Musk ‘The B Word’e katılmayı kabul etti! Jack Dorsey ile Bitcoin konuşacak

TESLA CEO’su Elon Musk, ‘The B Word’ etkinliğinde yer alacak. Musk’ın kelime oyunları ve açıklamaları bu konuda şüphe uyandırmıştı ancak Amerikan televizyonu CNBC’nin bildrdiğine göre ikili bu konuda anlaşma sağladı.

Musk, Dorsey’nin tweet’ine cevap vermişti

Bu sene attığı Bitcoin ve Dogecoin tweet’leriyle tepki çeken Elon Musk, 24 Haziran tarihinde, Twitter kurucusu olan Jack Dorsey’nin, kurumsal şirketlere Bitcoin’i daha iyi anlatmak için düzenleyeceği ‘The B Word’ yani ‘B Kelimesi’ adlı sanal organizasyonu tanıtan tweet’ine, onunla dalga geçecek bir şekilde cevap vermişti.

Bu konuyu ağırdan alan Dorsey, Musk’ı organizasyona katılmaya ve Bitcoin’i tartışmaya çağırmıştı. Twitter üzerinden ilgi toplamayı seven Musk ise, biseksüellik üzerinden kelime oyunlarına devam etmişti ancak, bir kaç saat sonra da beklenmedik şekilde bir başka kelime oyunuyla (“bitcurious” yazarak) katılıma yeşil ışık yakmıştı.

21 Temmuz’da başlayacak olan organizasyonun, Musk’ın katılımıyla bambaşka bir seviyeye geleceği kesin.

“Bitcoin’i herkese ulaştırmak için her şeyi yapacağım” demişti

Twitter kurucusu Jack Dorsey’nin Bitcoin sevgisi biliniyor. Dorsey, Miami’deki Bitcoin konfernasında da, “Bitcoin’i herkesin erişebileceği bir noktaya getirmek için ne gerekiyorsa hem ben hem de şirketlerim onu yapacağız. Hayatımın sonuna kadar yapacağım şey bu” demişti. Dorsey ayrıca mobil cüzdan planından da bahsetmişti.

Elon Musk’ın ise kripto paralar konusunda hangi fikirde olduğu ise yaptığı tüm hamlelere rağmen bilinmiyor. Tesla CEO’sunun Jack Dorsey karşısında nasıl bir tavır takınacağı da merak konusu…

Sanal organziasyonda ayrıca ARK Invest kurucusu Cathie Wood, Blockstream CEO’su Adam Back ve CIA eski başkan yardımcısı Michael Morell gibi isimler de konuşacak.

The post Elon Musk ‘The B Word’e katılmayı kabul etti! Jack Dorsey ile Bitcoin konuşacak appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.