dogecoin-(doge)-yorumlari-ve-teknik-analizi

Dogecoin (DOGE) Yorumları ve Teknik Analizi

Son dönemin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %4.1’lik yükselişin ardından 0.25 dolardan alım satım işlemi görüyor. DOGE, kripto ekosisteminde en ilginç topluluklardan bir tanesine sahip. Birçok eleştiriye rağmen yüksek performansına devam eden meme coin, tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Dogecoin’de Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz hafta en iyi performans gösteren altcoin’lerden biri olmayı başarmıştı. Ancak lider kripto paranın geçtiğimiz hafta sonunda 30.000 dolara geri çekilmesiyle aşağı yönlü hareket eden Dogecoin, an itibarıyla piyasa trendini takip ediyor. Uzmanlara göre Dogecoin’in önündeki kritik direnç seviyeleri 0.30 dolar ve 0.40 dolarda bulunuyor.

Genel bir piyasa toparlanmasıyla birlikte DOGE fiyatı 0.30 dolarlık fiyat bandını tekrar kazanabilir. Öte yandan DOGE adına kritik destek seviyesi 0.20 dolar olarak kaydedildi. Bununla birlikte kripto sektöründeki birçok popüler isim Dogecoin için felaket senaryosu öngörüyor. Bazı uzmanlar DOGE fiyatının 0.05’e kadar düşeceğine inanıyor.

Bunun yanı sıra büyük bir topluluk tarafından desteklenen DOGE, 0.30 doların aşılmasıyla yukarı yönlü ivme kazanabilir. Dogecoin destekçisi Elon Musk bir süredir popüler kripto para ile ilgili tweet atmıyor. Son düşüşte DOGE hayranlarını yardım çağrılarına cevap vermeyen milyarder isim, DOGE sevdasından vazgeçmiş gözüküyor. Buna rağmen birçok DOGE hayranı Musk’ın yine Dogecoin’i yukarı taşımasını bekliyor. Tesla CEO’su son olarak Shiba Inu ırkı köpeğine Floki adını vereceğini tweet’lemişti. Bu da “Dogecoin katili” olarak nitelendirilen Shiba Inu’yu %’lik bir ralliye itmişti.

Hindistan’da Dogecoin İlgisi

Yakın tarihli bir rapora göre, Hindistanlı kripto yatırımcıların Dogecoin ilgisi öne çıkıyor. Dogecoin’in Hindistan pazarında büyük ilgi görmesi hakimiyet alanını genişletmesi olarak yorumlanabilir. Bununla birlikte Dogecoin’in artan popülaritesi onu benimsenme ve finansal piyasalara girmesini kolaylaştırıyor.