dogecoin-(doge),-ripple-(xrp)-ve-cardano-(ada)-fiyatinda-son-durum

Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) Fiyatında Son Durum

Kripto para piyasası geçtiğimiz haftasonu adet sarsıldı. Başta lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralar serbest düşüşe başladı. Ancak hafta açılışıyla beraber piyasada toparlanma görüldü. Bitcoin toparlanırken bazı kripto paralar belirgin artışlar kaydetti.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, son 3 haftalık dönemde inanılmaz yükselişler gördü. Geçtiğimiz pazar günü piyasanın sarsılması bile DOGE fiyatını çok etkilemedi. DOGE son birkaç gündür 0.3130 dolar ila 0.4082 dolar arasında mekik dokuyor. 1 saatlik grafik verilerine göre Bollinger Bantları yukarı yönlü bir fiyat kanalı gösteriyor. RSI ani bir şekilde düşüşe geçse de 60 seviyesinde aşırı alım bölgesine yakın seyrediyor. Bunun yanı sıra 20 Nisan 2021 tarihinin bazı gruplar tarafından DOGE günü ilan edilmesi popüler kripto parayı etkileyebilir.

XRP

XRP fiyatı, geçtiğimiz haftasonu 1.16 dolara kadar geriledi ancak korkulan olmadı ve popüler kripto para yukarı yönlü hareketine devam etti. XRP, haberimizin hazırlandığı sırada 1.28 dolar seviyelerinden işlem görürken gün içerisinde dalgalı bir seyir izledi. 1 saatlik grafik verilerine göre XRP an itibarıyla bir satış baskısına maruz kalmış gözükse de uzun vadede yükseliş trendini koruyor. XRP 24 saatlik zaman diliminde 1.50 dolara kadar tırmandı ancak bu seviyede tutunamadı. XRP için yukarı yönlü kırılmanın kilit noktası 1.50 seviyesi olabilir.

Cardano (ADA)

Cardano fiyatı, piyasada yaşanan serbest düşüş dolayısıyla 1.09 dolara kadar gerilemişti. Ancak ADA, toparlanma evresinde fiyatı 1.20 dolar seviyesinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Gün içerisinde 1.30 dolar sınırına dayanan fiyat bu seviyede reddedildi. Bunun yanı sıra ADA grafikleri yükselişin sürdüğünü doğruluyor. MACD, mevcut piyasanın artış trendinde olduğunu gösterirken yatırımcılar adıma olumlu bir sinyal verdi. ADA boğalarının 1.30 doları aşması popüler kripto paranın tekrar 1.50 doları görmesini sağlayabilir.