cumhurbaskani-erdogan,-d-8-zirvesi’nde-blockchain’den-bahsetti-–-mahsup.net

Cumhurbaşkanı Erdoğan, D-8 Zirvesi’nde Blockchain’den Bahsetti – Mahsup.net

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Nisan’da gelişmekte olan D-8 ülkelerinin bir toplantısına video bağlantısı aracılığıyla katıldı. Cumhurbaşkanı, konuşmasında blockchain teknolojisinden de bahsetti.

Erdoğan, yerel para birimleri aracılığıyla uluslararası ticaretin genişletilmesi yönündeki çabasını yineledi. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı, blockchain gibi alanları önemli olarak nitelendirdi.

Erdoğan, D-8’in 2017 yılındaki İstanbul zirvesinde ilk kez yerel para birimi ticareti çağrısı yaptığından beri, dört yıldır yaşanan gelişmelerin, bu fikrin sağlamlığı ve güvenilirliğini kanıtladığından bahsetti.

Recep Tayyip Erdoğan’dan blockchain vurgusu

D-8 Araştırma ve İnovasyon Ağı’nı yenilenebilir enerji, robotik, nesnelerin interneti, büyük veri, nanoteknoloji ve blockchain gibi alanlarda üniversiteler ve diğer kurumlar arasında bilgi paylaşımına olanak tanıması açısından kritik derecede önemli olarak nitelendirdi.

Türkiye’nin Perşembe günü sona eren D-8 dönem başkanlığı sırasındaki rolü üzerine Erdoğan, örgütü güçlendirmek ve bölgesel işbirliğini geliştirmek için çalıştığını söyledi. Ardından, zieve sırasında, Türkiye’nin 2017 yılından bu yana sahip olduğu D-8 dönem başkanlığını ev sahibi ülke olan Bangladeş’e devretti.

D-8; Bangladeş, Mısır, Nijerya, Endonezya, İran, Malezya, Pakistan ve Türkiye’yi içeriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, D-8 Zirvesi’nde Blockchain’den Bahsetti – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.