coinbase’in-degerlemesi-bitcoin’in-kiymetiyle-ne-kadar-alakali?-–-mahsup.net

Coinbase’in Değerlemesi Bitcoin’in Kıymetiyle Ne Kadar Alakalı? – Mahsup.net

Coinbase, yolculuğuna kullanıcıların Bitcoin satın almalarına yardımcı olarak başladı. 8 yıl ileri sarıldı ve şirket şimdi 100 milyar doların üzerinde bir değerleme ile halka açıldı.

Şu anda, şirket platformda yaklaşık 223 milyar dolar tutuyor ve aynı işlem hacmi çeyrek boyunca 335 milyar dolar değerinde.

Listeleme ve Sorgulama

Bunu söyledikten sonra, pek çok şüpheci şirketin bir sonraki hamlesini ve gelişmenin piyasanın geri kalanı için ne anlama geldiğini sorguladı. Örneğin, bu kripto için piyasanın en iyisi mi? Bu soru, özellikle önde gelen kripto para birimleri, Coinbase’in Nasdaq’ta gişe rekorları kıran bir doğrudan listeleme yoluyla halka açılmadan önce ve sonra fiyatların en yüksek seviyelerine ulaşması nedeniyle ilgili bir sorudur.

Coinbase Kurucu Ortağı Fred Ehrsam, CNBC’nin ev sahipliği yaptığı son röportajda soruları yanıtlamakta hızlı davrandı. Ehrsam’ın vurguları şu yönde oldu:

“Kripto para piyasası, çeşitli dijital paralarda alım satım işlemi ileriye dönük olarak dalgalı kalsa bile henüz zirvesine ulaşmadı.”

Bunun piyasanın zirvesi olabileceğini iddia eden şüphecilerin sorusu hakkında Ehrsam, “10 yıldır kriptoda çalışan biri olarak, bu ifadeyi binlerce olmasa da yüzlerce kez duydum.” dedi.

Bitcoin ve Coinbase

Röportaj ayrıca Coinbase’in değerlemesi ile Bitcoin’in değerlemesi arasında olası bir ilişkiye de değindi. Aslında, benzer bir soru Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’a başka bir CNBC röportajında ​​yöneltildi. Anlaşılır bir şekilde, her iki kurucu üye de neredeyse aynı cevabı verdi:

“Kripto alanında çok daha fazlası var. Ana amacımız, tüm kripto parayı tüm kullanıcılarımız için değerlendirmeyi kolaylaştırmaktır. Korelasyon hakkında konuşursak, herhangi bir tek varlıkla daha az ilişkili olduğunu söyleyebilirim.”

Coinbase, uzun süredir Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarıyla ilişkilendirilmiştir. Temel olarak, Bitcoin fiyatındaki büyümenin Coinbase üzerinde de olumlu bir etkisi olmalıdır. Şirketin gelir döngüsüne göre, bir borsa olarak, Coinbase’in gelir döngüsü açıkça sadece Bitcoin’in yükselişine bağlı değildir. Şirket, insanlar platformda dijital varlıkları alıp satarken ücretler ve komisyonlar kazanır.

Kurucu ortak, şirketin gelecekteki girişimleri hakkında konuşurken şunları söyledi:

“Bence gerçek şu ki, eğer kripto alanında yapabileceğini düşündüğüm büyük bir görevi – ki bu yeni bir küresel dijital para, finansal sistem ve internet uygulama platformu – başarmaksa, bu durumda yol boyunca çok fazla dalgalanma olması kaçınılmazdır. İlk günlerde kesinlikle Coinbase’i inşa etmek ve bu görevi sürdürmek için büyük bir zorluktu. “

Pek çok eleştirmen uzun süredir kripto rallisinin sürdürülebilirliğini eleştirdi. Örneğin yakın tarihli bir Bank of America Fon Yöneticisi Anketi, ankete katılanların yaklaşık t’ünün Bitcoin’in bir balon içinde olduğunu düşündüğünü ortaya koydu. Aslında, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, kripto para birimlerinin “gerçekten spekülasyon araçları” olduğunu iddia etti.

Coinbase’in Değerlemesi Bitcoin’in Kıymetiyle Ne Kadar Alakalı? – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.