coinbase’e-almanya’dan-yesil-isik:-bu-adim-coinbase’i-binance’in-bir-adim-onune-gecirdi

Coinbase’e Almanya’dan Yeşil Işık: Bu Adım Coinbase’i Binance’in Bir Adım Önüne Geçirdi

Ortaya çıkan son haberlere göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan New York merkezli Coinbase, kripto para saklama hizmeti sunmak için Almanya’nın düzenleyici kurumlarından izin aldı.

Coinbase Saklama Hizmeti Sunabilecek

Bahsi geçen haber bir Bloomberg muhabiri olan Walter Brandimarte tarafından Twitter üzerinden açıklandı. Baş düzenleyici kurumdan alınan onay Coinbase‘in diğer kripto işletmeleri ve hizmetleri için bir koruyucu olarak hareket etmesine izin verecek.

Federal Mali Denetleme Kurumu’ndan (BaFin) alınan düzenleyici izin, kripto borsasının Japonya’nın düzenleyici kurumu FSA tarafından Japon kripto piyasasına girmesi için onay almasından sadece bir hafta sonra geldi. ABD merkezli halka açık kripto borsası, Nisan ayındaki son Nasdaq listelenmesinin ardından hizmet tabanını hızla genişletmeyi başardı.

Yapılan açıklamalara göre bu lisans, yeni tanıtılan finansal hizmetler kapsamında BaFin tarafından sunulan ilk kripto saklama lisansı olacak. Ayrıca BaFin, lisansı veren kripto saklama işiyle ilgili karmaşık sorunlarla başa çıkmak için disiplinler arası ve bölümler arası bir ekip oluşturdu.

Coinbase dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle ilerleme kaydederken, rakibi ve piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance, son zamanlarda düzenleyicilerle karşı karşıya kalmış durumda. Geçen hafta Japon düzenleyici kurum borsaya karşı bir uyarı yayınladı ve son olarak İngiltere kripto para borsasının ülkede hizmet sunmasını yasakladı.

Coinbase İlerlemeye Devam Ediyor

Coinbase, ABD dışındaki düzenleyici erişimini kademeli olarak genişletiyor ve BaFin izni bunun kanıtı olarak nitelendiriliyor. Öte yandan dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance, şu anda çeşitli yasal aksiliklerle karşı karşıya.

Bunların yanında Coinbase, 50 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip ve 2021’in ilk çeyreğinde 1,5 milyar doların üzerinde gelir kaydetti. Bu ayın başlarında borsa, ForUsAll ile bir ortaklık kurduktan sonra ABD emeklilik fonu sektörüne giren ilk kripto şirketi oldu.