coinbase’den-sonra-bir-dev-kripto-para-borsasi-daha-ipo-tarihi-verdi

Coinbase’den Sonra Bir Dev Kripto Para Borsası Daha IPO Tarihi Verdi

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, kısa süre önce halka arz olacağını açıkladı. Coinbase rekor bir ilk çeyrek geçirdikten sonra halka arz olmayı tercih ederek aslında uzun süredir birçok kripto para borsasının planladığı bir şeyi yapmış olabilir.

Coinbase, Diğer Kripto Para Borsalarına Kapı Araladı

14 Nisan tarihinde halka arz olacak olan Coinbase ise diğer kripto para borsalarını da yanına çekiyor gibi gözüküyor. CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre ABD’nin bir diğer dev kripto para borsası Kraken de yakında halka arz olabilir. Kraken tarafından net bir açıklama yapılmasa da bunun aynı Coinbase gibi direkt listelenme yolunu seçeceği iddia edilmekte.

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Kraken’in söz konusu halka arza hazırlanması için ise 2022 yılının beklendiği belirtiliyor. Coinbase’in IPO duyurusunun kripto para sektörüne genel olarak ciddi bir yükseliş ve borsa tokenlerine rekor getirdiği biliniyor. Bu da aslında Kraken gibi diğer kripto para borsalarının halka arz olması ile beraber sektördeki yavaşlamanın ve ayı piyasasına geçişin de önüne geçilebileceğine işaret etmekte.

Kraken 2022 Tarihine İşaret Ediyor

Kraken CEO’su Jesse Powell da kısa süre önce yaptığı açıklamada önümüzdeki yıl halka arz düşünebileceğini vurgulamıştı. Bunun Coinbase gibi daha önceki yatırımcılara daha çok hak tanıyan direkt listeleme yöntemi ile yapılacak olması ise kripto para borsalarından beklenen bir durum olarak yorumlanmakta. CEO Powell, halka arz olmak için 10 milyar dolarlık değerlemeyi bekleyeceğini belirtse de 2022 yılı kesinleşmiş gibi gözüküyor.

Kraken’in kendi kripto para birimi bulunmuyor ve bu da aslında Coinbase gibi regülatörlerle ilgili baskılar nedeniyle böyle bir adım atmamış olabilir. Buna rağmen şu an için kendi kripto para birimine sahip olan Binance’in halka arzı, BNB fiyatına tam anlamıyla rekor getirebilir.