coinbase-ceo’su-kripto-para-listelemeleriyle-ilgili-onemli-aciklamalar-yapti

Coinbase CEO’su Kripto Para Listelemeleriyle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

Bugün Coinbase borsasının kripto para listelemeleriyle ilgili konuşan Brian Armstrong daha fazla kripto varlığın sistemlerinde listelenebileceği sinyalini verdi. Herhangi bir kripto varlığın Coinbase borsasında listelenebilmesi için en önemli kriterin “yasal uygunluk” olduğunu söyleyen Armstrong şirketin daha fazla büyüyebileceğini söylüyor.

Coinbase, Şartları Sağlayan Her Varlığı Listeler

Şirketin CEO’su bugün çok enteresan kripto paraların, Coinbase borsasında listelenebileceğini ima eden bir paylaşım yaptı. Coinbase’in amacının yasal olduğu sürece her kripto varlığı listelemek olduğunu söyleyen Armstrong, istisnasız “her” kripto varlığın sistemlerinde listelenebileceğini söylüyor.

Borsada listelenebilmenin ana şartı olarak sunulan “yasal uygunluk” örneğin Shiba Inu gibi projelerin bile sağlayabildiği bir şeydir. Yani yasal olarak kullanımına kısıt koyulan (ponzi, scam projeler hariç) herhangi bir kripto varlık bulunmuyor. Coinbase borsasının Shiba Inu’yu listelemesiyle ilgili yaptığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Açıklamalara bakılırsa daha fazla meme token Coinbase borsasında listelenebilir.

Kripto Varlık Agnostiğiyiz

Brian Armstrong kendisini ve Coinbase’i kripto varlık agnostiği olarak tanımlıyor. Yani serbest piyasaya inanıyor ve müşterilerimizi kısıtlamıyor. Coinbase herhangi bir kripto varlığın değerinin, kripto ekonomide yatırımcılar tarafından oluşturulması gerektiğine inanıyor.

Armstrong bir kripto varlığın değeriyle ilgili fikir sunmadıklarını ve müşterilerini özgür bıraktıklarını söylüyor. Fakat müşterilerin daha doğru karar vermelerine yardımcı olmak için yakın zamanda yayınlayacakları bir projeden de bahsediyor. Coinbase kripto varlıkları inceleyerek onları değerlendirecek ve kullanıcıların kripto varlıkları derecelendirmesine olanak sağlayacak. Bu geliştirmeyle birlikte piyasalarda işlem yapan diğer kullanıcılar daha temkinli hareket edebilecek.

Coinbase Daha Fazla Coin Listeleyecek

Borsa faaliyetlerine başladığında sadece 4 adet seçenek bulunuyordu. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash Coinbase borsasının 2017 yılında listelediği varlıklardı. Sonrasında yavaş da olsa daha fazla kripto varlık Coinbase borsasında listelendi. Borsa son derece seçici olduğu için burada listelenecek kripto paralar, listelenme haberiyle ciddi fiyatlanmalar bile yapardı.

Bugün ise Coinbase borsasında tam 66 farklı kripto varlık bulunuyor. Bunların arasında Shiba Inu ve Dogecoin gibi şaka tokenları da var ismi az duyulmuş NKN gibi kripto varlıklarda. Hatta Ocak ayında Ankr (ANKR), eğri (CRV) ve skale (SKL) gibi 44 kripto varlığı listelemek için değerlendirdiğini de duyurmuştu.

Her ne kadar geçmişe göre hızlansa da Coinbase henüz hedeflediği noktaya ulaşmış değil, binlerce kripto varlığı listeleyebilmek için daha fazla yol alması gerekiyor.