clark-acikladi:-altcoin-rallisi-ile-bu-6-kripto-para-patlama-yasayabilir

Clark Açıkladı: Altcoin Rallisi İle Bu 6 Kripto Para Patlama Yaşayabilir

Kripto para piyasası gerçek anlamda bir altcoin sezonu yaşıyor ve onlarca altcoin tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Buna rağmen hala henüz ciddi yükseliş elde etmemiş birçok altcoin var ve ünlü analist Cantering Clark bunların bir kısmını açıkladı.

Clark’ın Radarına Giren Altcoinler

Analist, 46.000 takipçisine yönelik yaptığı açıklamasında patlama beklediği 6 altcoini paylaştı. Bu altcoinlerin arasında ise çoğunlukla DeFi odaklı kripto paraların olması şaşırtıcı olmayacaktır. Clark, kısa süre önce 0 artış elde edip 395 dolara kadar yükselen AAVE fiyatının yükseliş beklentilerini tam olarak tatmin etmediğini belirtti.

AAVE fiyatının buradan 475 dolara kadar çıkacağını vurgulayan Clark, rallinin sonunda ise fiyatın 1.000 dolar olacağını düşünüyor. AAVE’den sonra Clark’ın listesine girmeyi başaran diğer kripto para birimi ise DeFi sektörünün belkemiği olarak görülmekte.

DeFi Sektörünün En Önemlisi: LINK

Clark, oracle platformu Chainlink’in 30 dolar seviyesinde takılıp kaldığını ancak buradaki direnci kırarak yeni rekora gideceğini düşünüyor. LINK’in patlamaya hazır olduğunu ifade eden Clark, fiyat hedefi paylaşmadı. Buna rağmen paylaştığı grafikte hedefin 50 dolar ve üzeri olduğu görülüyor.

Cantering Clark’ın dikkat çektiği diğer kripto para birimi ise Binance Coin (BNB) ve ABD ile ilişkili FTX kripto para borsasının kendi kripto parası FTX Token (FTT) oldu. İki kripto para da Coinbase’in 14 Nisan tarihli halka arzı öncesi yükselişini sürdürüyor.

Solana, FTX İle Beraber Büyüyor

Clark, bu iki kripto para birimine ek olarak FTX borsası ile bağlantılı Solana (SOL) fiyatında da patlama bekliyor. SOL fiyatının eninde sonunda yaşayacağı patlama ile top 10 içerisine girebileceğini belirten Clark, DeFi sektörünün büyümeye devam edeceğini de düşünüyor.

Tecrübeli kripto para analistinin çantasına giren diğer altcoin ise Polkadot (DOT) oldu. DOT fiyatının 42 dolar direncini bir kere kırdığını ve bunun devamının geleceğini belirten analist, kripto para piyasalarındaki altcoin rallisinin henüz durgunlaşmasını beklemediğini de ifade etti.

Aslında XRP fiyatının 1 dolara çıkması, BNB’nin 400 doları görmesi ve Ethereum fiyatının 2.000 dolara ulaşması gibi gelişmelere bakıldığında altcoin rallisinin son hız devam ettiği söylenebilir. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti düşmeye devam ederken altcoinlerin yaşadığı bu yükseliş de oldukça makul gözüküyor.