cinli-sirket,-filecoin-madenciligine-1.3-milyar-dolar-yatirim-yapacak

Çinli şirket, Filecoin madenciliğine 1.3 milyar dolar yatırım yapacak

Blockchain sektöründe Çin merkezli önde gelen bir altyapı sağlayıcısı olan IPFSUnion, Çin’deki Büyük Veri Endüstri Parkı’nın bir parçası olarak bir Filecoin madencilik tesisine 1.3 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu. Söz konusu proje tamamlandığında, ülkedeki en büyük IPFS ve Filecoin dağıtık depolama altyapısı projesi olacak.

Şirket yaptığı açıklamada, Filecoin’i 2017 yılında whitepaper’ı yayınlandığından bu yana takip ettiklerini belirterek “Filecoin ağına katılmaya karar vermemizin nedeni, dağıtık depolamada gelecek potansiyeli görmemizdi.” dedi.

IPFSUnion, ayrıca geleneksel endüstrilerin Filecoin ağında büyük miktarlarda veri depolamasına yardımcı olmak üzere yakında Starpool bulut depolama platformunu devreye alacak. Starpool’un mevcut bulut hizmeti sağlayıcılarına kıyasla onda bir oranında daha ucuz olacağı belirtiliyor.

Şirket, bilim ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte toplumun giderek daha fazla veri üreteceğini ve Filecoin’de merkezi olmayan depolamanın yüksek hız, düşük maliyet, yüksek güvenlik avantajlarıyla gelecekte trend olacağını öngörüyor.

Filecoin, depolama sistemlerini merkezi olmayan bir yapıda sunma hedefiyle 2017 yılında gerçekleşen ICO’da 205 milyon dolar toplamıştı. Projenin piyasa çıkışı, 2020’nin Ekim ayında gerçekleşti. Filecoin, aynı zamanda IPFS’nin kurucusu olan Juan Benet tarafından kuruldu.

The post Çinli şirket, Filecoin madenciliğine 1.3 milyar dolar yatırım yapacak appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.