chiliz-teknik-analizi:-chz’de-dikkat-edilmesi-gereken-seviyeler

Chiliz Teknik Analizi: CHZ’de Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

Popüler kripto para Chiliz, 4 saatlik grafik verilerinde omuz baş omuz modeli oluşturdu. Bununla birlikte Chiliz boğaları önemli bir direnç noktası ile mücadele ediyor. CHZ’nin, olası satış baskısında serbest düşüşü engellemek adına güçlü bir destek alanı inşa etmesi gerekebilir. Bunun yanı sıra boğalar ivmeyi yukarı yöne çevirebilirse fiyatı 0.60 dolar bandına çekebilir.

Chiliz Fiyatı Dalgalı Bir Seyir İzliyor

Chiliz 12 Mart tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.94 dolar seviyesine ulaşmıştı. Ancak popüler kripto paranın yatırımcıları bu yükselişin ardından P’nin üzerinde bir düşüşe tanık oldu ve CHZ fiyatı 0.36 dolara kadar çekilmişti. Bununla birlikte Chiliz, haftalar süren konsolidasyon döneminin ardından önemli bir anlaşma duyurusuyla tekrar yükselişe geçti.

Chiliz fiyatı, şirketin Rakuten anlaşmasını duyurmasının akabinde inanılmaz bir ivme yakalamış ve 0.84 dolara kadar tırmanmıştı. Ancak bu seviyede tutunamayan CHZ D’lük bir düşüş gördü ve fiyat 0.51 dolara geriledi. Ülkemizde de büyük ilgi gören popüler kripto para, geçtiğimiz son birkaç haftada dalgalı bir seyir izledi.

Chiliz Önemli Destek Seviyesinde Tutunmaya Çalışıyor

4 saatlik grafik verilerine göre CHZ 0.47 dolardan başlayan bir omuz baş omuz modeli oluşturdu. Bu formasyon genellikle mevcut trendin bitişini ve ivmenin ters yöne döndüğü durumları ifade eder. Bu bağlamda boğalar CHZ fiyatını 0.47 doların üzerinde tutmak için kilit bir rol üstleniyor. Popüler kripto paranın fiyatı bu seviyede tutunamazsa serbest düşüş başlayabilir. Bununla birlikte olası bir aşağı yönlü kırılmada ilk durak 0.43 dolar olarak kaydedilirken devam eden düşüşte 0.36 dolar seviyesi görülebilir.

Öte yandan boğalar fiyatı bu temel destek seviyesinin üzerinde tutmayı başarabilirse CHZ tekrar 0.60 dolar seviyelerini görebilir. Bu noktada yakalanan bir ivmeyle birlikte popüler kripto para birimi rekor seviyelere ulaşabilir.