chiliz-(chz)-yukselen-piyasaya-ayak-uydurabilecek-mi?-chz-yorumlari

Chiliz (CHZ) Yükselen Piyasaya Ayak Uydurabilecek mi? CHZ Yorumları

Spor dünyasını kripto para ekosistemi ile birleştiren Chiliz (CHZ), yatırımcıların aklında ise kırdığı rekor ile anılmaya devam edilmekte. CHZ fiyatı birkaç ay önce başlayan ve kısa sürede biten rallisi ile 30 kattan fazla yükseliş elde etti. Bu yükseliş ise şu an yavaş yavaş yönünü düşüşe çevirmiş durumda.

CHZ Fiyatı Momentumunu Kaybediyor

CHZ fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,50 dolardan işlem görüyor. Binan kripto para borsasında 0,49 dolar desteğine kadar çekilen CHZ, ünlü bir kripto para analistine göre tam olarak pamuk ipliğine bağlı. Bütün kripto para piyasasının ve özellikle CHZ klasmanındaki düşük piyasa değerine sahip altcoinlerin yükseldiği anda CHZ’nin düşüşünü sürdürmesi ise endişe yaratıyor.

CHZ sonrasında Türkiye’deki yatırımcıların ilgi duyduğu HOT ve BTT fiyatları bu ayın başlarında rekor kırdı. Kırılan rekor sonrası neredeyse @ değer kaybı yaşayan HOT ve BTT ikilisi, CHZ’nin peşinden geldi ve şu an üçünün de benzer bir senaryo yaşadığı görülmekte. DOGE ve XRP fiyatlarının son haftalardaki hareketliliği aslında bütün ilgi ile hacmin bunlara kaymasını sağlıyor ve durum tehlikeli boyutlara ulaştı.

Erhan Ünal’dan CHZ Fiyat Yorumu

Tecrübeli analist Erhan Ünal, CHZ fiyatı ile ilgili bugün yayınladığı gönderisinde bunun tam olarak pamuk ipliğinden destek aldığını belirtti. Analie göre 0,48 doların altına inilmesi ise tehlikeli seviyelere kadar düşüşü beraberinde getirebilir.

Ünal, daha önce yayınladığı grafikte ise CHZ fiyatının 0,48 dolar altında 0,35 dolar desteğine sahip olduğunu belirtti. 0,35 doların da altına inilmesi CHZ/USD işlem çiftini bir anda 0,24 dolar seviyesine kadar çekebilir. Bu da CHZ için şu an tehlikenin arttığını gösteriyor.