cardano’dan-kripto-para-projesine-500000-dolarlik-yatirim-–-mahsup.net

Cardano’dan Kripto Para Projesine 500.000 Dolarlık Yatırım – Mahsup.net

Cardano, girişim fonu aracılığıyla blockchain projesine 500.000 dolarlık bir miktar ile yatırım yaparak COTI ile ilişkisini güçlendirdi.

Cardano, cFund adlı ekosistem girişim fonunu kullanarak ilk yatırımını COTI’ye yaptı. Anlaşmanın bir parçası olarak “blockchain finansmanı” projesi, gelecekte Shelley mainnet’ini barındırmak için dahili olarak geliştirilen ADA Pay sistemini güncelleyecek.

Cardano’dan COTI yatırımı

IOHK tarafından desteklenen ve Wave Financial tarafından yönetilen cFund, yakın zamanda piyasaya sürülen ve arkasındaki tarafların “Cardano’yla sinerjisi olan” projelere “öncelikli olarak” sponsor olmalarını sağlayan bir girişim.

Cardano ve COTI arasında birkaç yıldır mevcut bir ortaklık bulunmasından dolayı, sağlanan bu fon ile şirket, desteğini ikiye katlamış durumda.

2019’da COTI, ADA Pay’in ilk sürümünü geliştirmişti. Ekip şimdi, ADA Pay’in önümüzdeki birkaç ay içinde Cardano ağında başlatılması beklenen Shelley ana ağında çalışabilmesini sağlamak için gerekli iyileştirmeleri ve değişiklikleri uygulamaktan sorumlu olacak. Basın açıklamalarında Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“COTI ekibine büyük saygı duyuyoruz ve bu yatırımla ilişkimizi derinleştirmekten heyecan duyuyoruz. COTI, halihazırda birkaç projede harika bir ortak oldu. ADA’da gelecekteki finans uygulamalarını etkinleştirmek için gelişmiş fintech mimarisinden yararlanmayı planlıyoruz.”

Cardano için daha fazla gelişme yolda

ADA Pay sistemini güncellemenin yanı sıra COTI, Cardano ile “şu anda iki ekip arasında tartışılan” diğer geliştirmeler ve ürünler üzerinde çalışmayı da kabul etti.

Açıklamada COTI’nin “Cardano ekosistemini ödemeler açısından güçlendirmeye bağlı” kaldığı belirtildi.

CFund Genel Ortağı David Siemer, COTI’nin CEO’su Shahaf Bar-Geffen ve tüm ekibin “COTI’nin iş ortaklıkları ve yenilikçi kurumsal düzeyde fintech teknolojisiyle Cardano’ya önemli ölçüde uyum sağlayacağını” söyledi.

Öte yandan Bar-Geffen, bu yatırımı projesinin gelişimi için önemli bir kilometre taşı olarak özetledi ve “Cardano’yla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi.

Cardano’dan Kripto Para Projesine 500.000 Dolarlık Yatırım – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.