cardano-(ada),-litecoin-(ltc)-ve-doge-coin-analizi-–-1504.2021

Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Doge Coin Analizi – 15.04.2021

Kripto para piyasası yine neredeyse tamamen yeşile büründü ve önde gelen kripto paraların büyük bir kısmı yükseliş trendinde. Bu yükseliş trendi ise bir süredir durgun olan ADA, LTC ve DOGE fiyatlarında artışa kapı araladı.

ADA/USD Teknik Analizi

Kripto para sektörünün toplam değeri 2,3 trilyon dolara kadar ulaştı ve bunun 1,169 trilyon dolarlık kısmını Bitcoin oluşturuyor. Bu da altcoinlerin şu an piyasa hakimiyeti açısından Bitcoin’i neredeyse geçmek üzere olduğunu göstermekte. Önde gelen kripto paralardan Cardano (ADA) ise 2021 yılının başından mart ayına kadar olan yükselişine yeniden başlamış olabilir.

ADA, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,47 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %4,7 ile yeniden hareketlendiğini göstermekte. ADA/USD teknik analizine göre fiyatın 1,50 dolardaki direnci kırması gerekiyor. Bu direncin üzerinde ise fiyatın 1,62 dolar seviyesine kadar hızlı bir çıkış yapması beklenebilir. ADA için desteğin ise 1,20 dolar ila 1,11 dolar bandı arasında olduğu görülüyor.

Litecoin İçin Hedef 300 Dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 64.000 dolar üzerine çıkmasına rağmen Litecoin’in (LTC) hala yerinde sayaması aslında sektörde şaşkınlık yarattı. Normalde her zaman BTC’nin arkasından yükselişe geçen LTC, tüm zamanların rekoruna hala ulaşamadı.

LTC/USD paritesine bakıldığında özellikle 281 doların önemli bir direnç olduğu ve kanalın burada tıkandığı görülüyor. 300 dolar ise LTC için hem psikolojik hem de teknik direnç rolü üstlenecektir. 300 dolar sonrasında fiyatın yeniden 280 dolar seviyesine kadar gevşemesi beklenebilir. En güçlü destek ise 240 dolar olarak görülüyor.

DOGE, Rekorunu Sürdürecek

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE) için de durum şu an tamamen “yeşil”. Kısa süre önce tüm zamanların rekorunu kıran DOGE, 0,13 doları destek haline getirdi. DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 7 günde 9 yükseliş elde etti ve 24 saat içerisinde  ile buna katkı sağladı.

0,14 dolarlık birim fiyata sahip olan DOGE/USDT paritesi için hedef ise ünlü analist RookieXBT’ye göre 0,19 dolar seviyesi olarak gözüküyor. Bunun devamında ise fiyatın destek noktası 0,14 dolara kadar gerilemesi mümkün olabilir. DOGE an itibarıyla en büyük 10. kripto para birimi konumunda.