bloomberg-analistinden-bitcoin-yorumu:-“yukselmeye-hazir!”-–-mahsup.net

Bloomberg Analistinden Bitcoin Yorumu: “Yükselmeye Hazır!” – Mahsup.net

Bloomberg Intelligence, Bitcoin (BTC)’in şu anda “kafeslenmiş bir boğa” durumunda olduğunu ve şu anki fiyat artışının 60.000 dolara yakın olmadığını söylüyor.

12 Nisan’da attığı bir tweet’te, kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, bu ay Bitcoin’in durumuna ilişkin son yükseliş kararını açıkladı.

Analist: 2021 boğa piyasası “uysal”

Düşen bir BTC arzının yanı sıra yeni yatırımcıların yükselen talebini de gören McGlone’a göre Bitcoin’in bir döngünün zirvesine ulaşmadan önce daha yükselecek çok yeri var. McGlone, aşağıdaki yorumu yaptı:

“Hala fiyat keşfi modunda, zirve uzakta gözüküyor – Bitcoin arzı düşüyor ve talep artıyor, bu da bizi sürekli fiyat değerlenmesini ve kripto olgunlaştıkça daha yüksek bir zirvenin kurulmasını beklemeye yönlendiriyor.”

Bollinger Bantları ve 30 günlük hareketli ortalama grafiği. Kaynak: Mike McGlone/Twitter

Analist, ekteki grafiğe referans vererek Bitcoin’i “kaçmaya hazır, iyi dinlenmiş, kafeslenmiş bir boğa” olarak tanımladı. Yukarı ve aşağı yönlü volatiliteyi değerlendirmek için popüler bir araç olan Bollinger Bantlarını kullandı.

McGlone’a göre 2012 ve 2016’daki blok ödülü yarılanmasından sonraki yıllarla karşılaştırıldığında; 2021 uysal kalıyor. Bu, Pazartesi günü Bitcoin’in halving sonrası büyümesinin geçmiş döngülere kıyasla ne kadar mütevazı olduğunu vurgulayan popüler Ecoinometrics de dahil olmak üzere, diğer analistlerin bakış açılarıyla uyuşuyor.

McGlone, tanınmış bir Bitcoin hayranı ve kripto para biriminin çeşitli makro, zincir üstü metriklerine dayalı büyümesi konusundaki heyecanını sık sık dile getiriyor.

Galaxy Digital, Bitcoin ETF’ine yöneliyor

Yazım sırasında BTC/USD 59.900 dolar civarından işlem görüyor.

Nasdaq’taki yaklaşan Coinbase listelemesi, analistler arasında heyecanı körüklüyor. Altcoin’ler de bu hafta Çarşamba günü gerçekleşecek olan lansmanın öncesinde yükseliyor.

En büyük altcoin Ethereum (ETH) da tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşırken, özellikle Binance Coin (BNB) olmak üzere borsa coin’leri; kazançlara öncülük etti.

Toplam kripto para birimi piyasa değeri, 2.087 trilyon dolar oldu.

Kurumlar arasında, kripto bankası Galaxy Digital, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin ETF’ine başvuran en son şirket oldu. Düzenleyiciler, şu anda dokuz başvurudan herhangi birini onaylamadılar. Ancak Kanada, Şubat ayında nihayet bir Bitcoin ETF’ini onayladı. Bu nedenle, ABD’den de onay geleceğine dair beklentiler yüksek.

Bloomberg Analistinden Bitcoin Yorumu: “Yükselmeye Hazır!” – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.