bitcoin’in-her-adimini-bilen-analist-uyardi:-yanlis-yapiyorsunuz!-–-mahsup.net

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Yanlış Yapıyorsunuz! – Mahsup.net

Dolar için bir ölüm habercisi olan Peter Brandt, amacın Bitcoin (BTC)’i stoklamak olması gerektiğini söylüyor. Ünlü trader, dolar biriktirmek olan önceki ticaret hedefinin yanlış strateji olduğunu kabul etti. Ancak geçen yıl Peter Brandt, zihniyetinin önde gelen kripto para birimini tercih etmek için değiştiğini söyledi.

Peter Brandt: Amaç Bitcoin (BTC)’i stoklamak olmalı…

Laura Shin ile konuşan efsanevi trader Peter Brandt, daha önce servetini ABD doları cinsinden ölçtüğünü söyledi. Onun tavrı, diğer her şeyi dışlayarak dolar biriktirmekti. Ancak geçen yıl içinde Peter Brandt’ın piyasa bakış açısı değişti. Şimdi Peter Brandt, Bitcoin‘i diğer her şeyin üzerine yığılacak bir varlık olarak görüyor. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ve bu yüzden, Bitcoin sadece bir ticaretti, ama gerçekten geçen yıl içinde zihniyetimin gerçekten değiştiğini düşünüyorum… Bitcoin, zamanın bir noktasında tüm servetimi koymayı isteyebileceğim yer.

Peter Brandt: BTC üzerinden dolar biriktirirseniz yanlış yapıyorsunuz!

Peter Brandt, kendisinden önceki birçok kişinin işaret ettiği gibi, değer kaybeden bir varlıktaki serveti ölçmenin yanlışlığını vurguladı. Peter Brandt, dolara “dünyadaki en çok değer kaybeden varlık” diyecek kadar ileri gidiyor bile… Peter Brandt, yeni görüşüyle Bitcoin’i dolar karşılığında takas etmek yerine artık Bitcoin’i dolar değil, zenginlik ölçüsü olarak görüyor. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şimdi bana şunu söylüyor, yanlış bir hedefim vardı, çünkü amacım dünyadaki en zayıf varlığı biriktirmekti. Dünyadaki en çok değer kaybeden varlık ve bu ABD doları. Ve bu nedenle, bir ticaret olarak Bitcoin’den bir servet ölçüsü olarak Bitcoin’e geçiş açısından zihniyetim geçen yıl gerçekten değişti.

Dolar bir yılda BTC’ye karşı yüzde 844 değer kaybetti!

Bir yıl önce bu hafta, ilk teşvik çeki dalgası uygun Amerikalıların banka hesaplarına yatırıldı. 2,2 trilyon dolarlık teşvik paketi, panik durumunun etkileriyle mücadele edenlere yardım etmeyi amaçlıyordu. Nitelikli bireyler 1.200 dolar, çiftler 2.400 dolar aldı. O sırada satın alınan Bitcoin’in ABD doları değerindeki değişimin analizi, Peter Brandt tarafından sunuldu. Dolar bir yılda BTC’ye karşı yüzde 844 değer kaybetti!

Kaynak: TradingView.com

Dün BTC, 62 bin doları aşarak yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bugün, son 24 saatte BTC %6 ek bir artışla 64.000 doların üzerinde yükseldi. Yazım sırasında kripto paradaki ivme hala devam ediyor. Bugünün büyük haberi, Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesidir. ABD’nin en büyük kripto borsası olarak, bu olayın birçok kripto savunucusunun istediği şeyi tetikleyeceği ve nihayet ana akım haline geleceği umutları yüksek. 1,2 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile Bitcoin’in görünüşte durdurulamaz yükselişi şüphesiz herkesi dolar karşısında BTC’ye karşı zihniyetlerini yeniden değerlendirmeye zorlayacak.

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Yanlış Yapıyorsunuz! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.