bitcoin’den-yeni-ath-ve-milyar-dolarlik-tasfiye!-iste-yukselisin-sirri-–-mahsup.net

Bitcoin’den Yeni ATH ve Milyar Dolarlık Tasfiye! İşte Yükselişin Sırrı – Mahsup.net

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.700 doların üzerine çıktı. Kripto paranın fiyatı yerli borsalarda 510.000 liranın üzerine çıktı. BTC yükselirken Bybt verilerine göre, yaklaşık 1 milyar dolarlık pozisyon tasfiye oldu. İşte lider kripto para birimini yukarı doğru iten şey…

Lider kripto para birimi Bitcoin yeni ATH’sini belirledi!

Dünyanın lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 62.700 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için yükseldi. Bir önceki ATH bir ay önce tam olarak 13 Mart tarihinde ve 61.800 dolar seviyesi ile kaydedildi.  Bitcoin sık sık yeni oyuncuların piyasaya katıldığı haberleri üzerine yükselir. Dün, TIME dergisinin kripto alanı hakkında bir dizi video yapmak için en büyük Bitcoin fonu olan Grayscale ile ortaklık yaptığı bildirildik.

TIME dergisi, Grayscale ile yapılan anlaşma üzerinden ödenecek ücreti, Bitcoin ile alacak ve bunu bilançosunda saklayacak. BTC için bir başka olumlu haber de Mike Novogratz liderliğindeki Galaxy Digital fonunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Bitcoin ETF için başvuruda bulunmasıydı. Uzmanlara göre, bu gelişmeler BTC fiyatının yükselmesine katkıda bulundu. BTC yüzde 3’ten fazla artarak yeni ATH’sini 62.700 doların üzerinde belirledi.

BTC’deki yükseliş, short açan trader’ları tasfiye etti!

Ancak BTC’deki yükseliş, kripto paranın düşeceği üzerine bahis oynayan trader’ları tasfiye etti. Bybt verilerine göre, son 24 saat içinde yaklaşık 1 milyar dolarlık pozisyon tasfiye oldu. Ancak bu tasfiyelerin büyük bir kısmı geçtiğimiz saatlerde gerçekleşti. BTC fiyatı yazım sırasında bir miktar geri çekildi. Kripto para şu anda yüzde 3 oranında artışla 62.650 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin’den Yeni ATH ve Milyar Dolarlık Tasfiye! İşte Yükselişin Sırrı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.